Суд почав слухати справу російського десантника Микити Чалова, якому закидають убивство цивільних у Бучі
В Ірпінському міському суді почали розгляд по суті справи російського десантника Микити Чалова, якого підозрюють у розстрілі цивільних під час окупації Бучі. Серед них було двоє дітей з родини переселенців, яка переїхала з Донецька ще 2014 року.
Про це повідомляє видання МІПЛ.
На засіданні були присутні потерпілі Олександр Чикмарьов, Галина Товкач, родичка Тетяна, їхній адвокат Олексій Ясюнецький, захисник обвинуваченого Андрій Дяченко та представники прокуратури.
Засідання почали з клопотання прокуратури, яка просила провести спеціальний судовий розгляд in absentia, бо підозрюваний не з’явився на суд. Повістку на його ім’я публікували в “Урядовому кур’єрі”, а СБУ навіть встановила номер телефону росіянина, тож йому надіслали відповідне повідомлення.
Суддя, яка головує, Яна Шестопалова зазначила, що надані копії додатків з “Урядового кур’єра” прочитати неможливо, тож запитала адвоката обвинуваченого, чи надали йому обвинувальний акт російською мовою. Той відповів, що такого документа не отримав. Звертаючись до прокурорки, Шестопалова зазначила, що суд не має належних документів, щоб ідентифікувати підозрюваного.
Прокурорка пообіцяла надати всі необхідні документи, тож попросила перенести розгляд справи на 29 січня 2025 року.
Крім того, адвокат потерпілих звернувся до суду, щоб подати цивільний позов. Це можна зробити через канцелярію суду.
ʺРосія коїть зло впродовж усієї своєї історії, але ніколи не було юридичної оцінки цим злочинам. Саме дії держави-агресора є первинними, тому що, якби не Росія, жодний Чалов й інші російські військові тут би не були і жодних злочинів не вчиняли, – додав на засіданні Ясюнецький.
За словами адвоката, затримування в судовому засіданні є технічним та абсолютно звичним для української судової системи. Втім, для потерпілих кожне таке засідання є важким випробуванням, бо доводиться повертатися до спогадів трагічного дня.
Слідчі висунули підозру росіянину Чалову ще в травні 2023 року. Внаслідок його дій в одній машині загинула частина родини Чикмарьових, яка у 2014-му переїхала з Донецька: мати й двоє хлопчиків чотирьох та дев’яти років. Чоловік отримав важке поранення й переніс ампутацію кінцівки.
У другій автівці перебувала родина Товкач. Унаслідок розстрілу загинув чоловік, а дружина та ще одна жінка отримали поранення. Потерпілі були сусідами, їхні автівки не мали тонування, а коли вони побачили російських військових, то зупинились. Перед тим як наважитися виїхати з Бучі, родини кілька днів просиділи в підвалі.
До розстрілу родин Чикмарьових та Товкач можуть бути причетні ще четверо російських військових. Їхні імена встановили журналісти “Суспільного”, які провели власне розслідування трагедії. Йдеться про:
- командира екіпажу старшого сержанта Олексія Чуріна;
- стрільця-оператора Альфреда Якубова;
- водія-механіка Сергія Демідова;
- молодшого сержанта Володимира Кравця.
Нагадаємо, що експерти ООН виявили закономірність нападів російських військових на цивільних у Київській, Харківській та Сумській областях.
Пов’язує всі ці напади те, що жертви перебували в дорозі, щоб задовольнити потреби, наприклад, у харчуванні, були в цивільному одязі, не мали зброї, а деякі автівки мали напис “Діти” на вікнах.