У телемарафон частіше запрошують чоловіків, що відображає наявну суспільну нерівність – Єфросиніна

Дата: 03 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

“Детектор медіа” підрахував, що в телемарафоні жінки беруть участь в ефірах на 80% рідше, ніж чоловіки. Телеведуча і громадська діячка Маша Єфросиніна вважає, що це зумовлене упередженнями про те, що жінки здатні висловлюватися нібито лише на культурні чи соціальні теми.

Про це вона заявила під час пресконференції “Звісно, зможеш!”, яка відбулася в межах Конгресу з економічного уповноваження жінок (WEE Congress 2024) 3 грудня в Києві.

Фото: Детектор медіа

Вона зазначила, що така статистика чітко свідчить про нерівність у суспільстві, оскільки питання економіки, які домінують у телемарафоні, залишаються виключно в полі чоловіків – депутатів, аналітиків, експертів. Жінки майже не отримують можливості виступати на ці теми.

Єфросиніна також підкреслила, що ця ситуація є виявом серйозних гендерних проблем в Україні, включно з порушенням прав жінок. Вона зазначила, що багато українок стикаються з економічним насильством у сім’ях. Це може проявлятися в забороні працювати, що позбавляє жінку фінансової незалежності, або в ситуаціях, коли жінка змушена працювати на кількох роботах, утримуючи чоловіка, який погрожує забрати дітей, якщо вона перестане забезпечувати його фінансово.

Єфросиніна звернула увагу на те, що жінки, які змогли вирватися з аб’юзивних стосунків, стикаються з труднощами працевлаштування. Їх не беруть на роботу через відсутність професійного досвіду за останні 10–20 років. Це підсилює їхню вразливість у суспільстві, адже таким людям необхідно приділяти увагу та підтримку.

Щодо правопорушень, ведуча зазначила, що, навіть якщо жінка вирішить поскаржитися на кривдника, реакція поліції часто є формальною. Заяви можуть не приймати, або ж агресору загрожує лише символічний штраф. Вона навела приклад, коли за завдавання тяжких тілесних ушкоджень, таких як зламана щелепа, штраф може становити лише близько 700 гривень.

Нагадаємо, що сексизм у питанні вибору експерток простежується не тільки в телемарафоні. Так, у квітні цього року журналістка і співавторка ютуб-проєкту “Палає” Яна Брензей розповіла, що велика державна компанія запросила її модерувати конференцію на економічну тематику, проте згодом їй відмовили, віддавши перевагу ведучому-чоловіку. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter