У Гонконгу кинули за ґрати трьох захисників свободи преси за “підривну діяльність”
У Гонконгу ув’язнили трьох захисників свободи преси за звинуваченнями у “підривній діяльності” відповідно до місцевого Закону про національну безпеку.
Про це повідомили на сайті організації “Репортери без кордонів” (RSF).
Засновника медіа DB Channel Френкі Фунга засудили до чотирьох років і п’ять місяців, ексжурналістку Гвінет Хо до семи років, колишню журналістку Клаудію Мо – до чотирьох років і двох місяців ув’язнення.
Правозахисники нагадали, що всіх трьох засуджених утримують під вартою з лютого 2021 року. Гвінет Хо, яка раніше працювала з незалежним виданням Stand News, раніше вже була засуджена до шести місяців ув’язнення за участь у вшануванні пам’яті жертв різанини на площі Тяньаньмень.
Френкі Фунг перебуває під вартою з 2021 року, як і Клаудія Мо. Остання працювала на Agence France-Presse, Radio Television Hong Kong, Apple Daily та Ming Pао, а також брала участь у просуванні свободи преси як членкиня місцевого парламенту.
“Винісши суворі вироки цим трьом символічним захисникам свободи преси, уряд Гонконгу продемонстрував ступінь своєї зневаги до права людей на інформацію”, – заявив директор Азійсько-Тихоокеанського бюро RSF Седрік Альвіані.
Він укотре закликав міжнародну спільноту посилити тиск на Гонконг і китайський режим задля звільнення всіх незаконно ув’язнених.
Асоціація журналістів Гонконгу (HKJA) у вересні нинішнього року заявила, що за останні три місяці десятки гонконзьких журналістів, а також їхні сім’ї зазнавали переслідувань та залякувань в інтернеті та особисто.
Нагадаємо, що китайський закон про нацбезпеку набув чинності 23 березня 2024 року після того, як був одноголосно ухвалений пропекінським парламентом Гонконгу. Він оновив попередній закон, введений Китаєм 2020 року. Документ, зокрема, розширює поняття заколоту та розголошення державної таємниці й передбачає жорсткіші покарання за ці злочини: від кількох років до довічного за злочини, включно із держзрадою, заколотом, розголошенням державної таємниці, шпигунством та зовнішнім втручанням.
За словами лідера Гонконгу Джон Лі, Стаття 23 необхідна для захисту від “потенційного саботажу та підпільних течій”, зокрема й ідей незалежного Гонконгу.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що в березні 2024 року в Гонконгу через побоювання щодо безпеки персоналу після введення в дію владою Китаю закону про нацбезпеку, відомого як Стаття 23, закрило своє бюро “Радіо Вільна Азія”, фінансоване США.