Кримський політв’язень Амет Сулейманов, якого раніше зняли з черги на операцію, поскаржився на постійний біль у серці

Дата: 23 Листопада 2024
A+ A- Підписатися

Тяжкохворий кримській політв’язень, громадянський журналіст Амет Сулейманов, якого раніше зняли з черги на операцію, поскаржився на постійні болі в серці.

Про це пише “Кримська солідарність”.

Амет Сулейманов. Джерело: “Кримська солідарність”

Про погрішення стану здоров’я бранця Кремля журналістам розповіла його дружина Ліля Люманова з посиланням на інформацію адвоката, який відвідав Амета у в’язниці Володимира. Сулейманов розповів, що з кожним днем його стан стає гіршим. Крім болю в серці, кримській татарин страждає від високого тиску та задишки.

Водночас чоловікові діагностували ангіопатію сітківки ока – це ураження судин, що призводить до порушення кровопостачання органу. Це може призвести до сліпоти.

Політв’язень звернувся до тюремного начмеда, щоб дізнатися про терміни операції на серці, але там підтвердили, що він він більше не стоїть у черзі. Зараз дружина Сулейманова чекає на відповідь про операцію з Москви.

Чоловік подав запит на дзвінки рідним, але дозволу досі не отримав. Єдиним можливим варіантом підтримувати зв’язок із рідними для нього залишається листування.

Як нагадали у “Криміській солідарності”, в травні нинішнього року в Сулейманова стався гіпертонічний криз. Через високий тиск у нього постійні кровотечі з носа, часто паморочиться в голові, є задишка. Хронічні проблеми із серцем вплинули на судини, однак кримському татарину знадобився цілий місяць, щоб домогтися дозволу отримати ліки, надіслані дружиною.

Зараз він отримує препарати від болю в серці та від тиску, але не отримує препаратів для підтримки печінки, ліків, що розріджують кров, які він отримував раніше впродовж нетривалого часу. Чому препарати йому більше не видають, лікарі не повідомили.

У липні 2024-го Владимирський обласний суд РФ відмовився звільнити кримського татарина за станом здоров’я попри те, що він має два діагнози, несумісні з утриманням у виправних установах.

Амета Сулейманова затримали співробітники незаконної “поліції” в Криму 22 жовтня 2019 року, коли він повертався додому із судового процесу у Південному окружному військовому суді у політично мотивованій справі над кримчанином. За кілька годин тоді чоловіка відпустили.

Наступне затримання сталося в березні 2020 року пілся обшуку вдома у громадянського журналіста. Окупаційний суд Сімферополя взяв Сулейманова під домашній арешт у так званій справі “Хізб ут-Тахрір” – це один із небагатьох випадків у практиці кримінальних справ у Росії та на окупованій українській території. 

Для судового розгляду чоловіка спочатку вивозили до Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону на слухання, але пізніше дозволили виступати через відеозв’язок із Кримського гарнізонного військового суду. Навіть у таких умовах підсудний важко переносив судові засідання. Іноді їх доводилося переривати, щоб він міг відвідати лікаря.

29 жовтня 2021 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону засудив чоловіка до 12 років позбавлення волі. Його захист подав апеляцію, проте 9 лютого 2023 року апеляційний військовий суд підмосковного міста Власиха залишив чинним вирок суду першої інстанції.

5 квітня 2024 року російські силовики взяли Сулейманова під варту та відправили до СІЗО-1 Сімферополя, пізніше його перевели до СІЗО–2.

У вересні його рідні дізналися, що Амета етапували до російського Владимира.

У березні того ж року Фрунзенський райсуд міста Владимир відмовив у звільненні  Сулейманова з в’язниці попри те, що в його медичних документах є відомості про хвороби, з якими людина не має бути ув’язнена. Політв’язень разом з юристами подав апеляційну скаргу на рішення суду.

Російський правозахисний центр “Меморіал” визнав політв’язнем Амета Сулейманова.

Більше про справу Амета Сулейманова читайте в матеріалі ZMINA:

“Не вміє і не хоче казати неправду”: близькі журналіста й політв’язня Амета Сулейманова розповіли, як в’язниця вбиває його здоров’я

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter