Іранська влада відмовила в лікуванні правозахисниці Наргес Мохаммаді

Дата: 06 Листопада 2024
A+ A- Підписатися

Родина правозахисниці та лауреатки Нобелівської премії миру Наргес Мохаммаді звинуватила іранський режим у спробі спричинити “повільну смерть” активістки, позбавивши її можливості провести життєво важливу операцію, необхідну для підтвердження діагнозу раку.

Про це повідомляє CNN.

Наргес Мохаммаді. Джерело: CNN

4 листопада в заяві телеканалу CNN родичі Мохаммаді звинуватили іранську владу в тому, що вона наразила життя правозахисниці на небезпеку, позбавивши її доступу до процедури біопсії.

Сім’я засудженої підкреслила, що роки увʼязнення та тривалі періоди в одиночній камері “серйозно підірвали здоров’я Мохаммаді, спричинивши стан, який неможливо змінити короткими відвідуваннями лікарні”. Разом з адвокатом Мостафою Нілі родичі вимагають негайно звільнити Мохаммаді для проведення біопсії та лікування інших хвороб – артриту, захворювання міжхребцевих дисків, а також для додаткових досліджень після серцевого нападу у 2021 році.

Сім’я попередила, що будь-які подальше затримування щодо забезпечення лікування для Мохаммаді можуть виявитися “фатальними”. Активістці вже довелося чекати дев’ять тижнів останнього переведення до лікарні, під час якого було виявлено потенційно ракове ураження. Своєю чергою іранська влада заявила журналістам CNN: “На жаль, ми не коментуємо питання прав людини”.

Нагадаємо, у жовтні поточного року Наргес Мохаммаді засудили до додаткових шести місяців позбавлення волі. Звинувачення в “непокорі й опору наказам” висунули проти правозахисниці та чотирьох інших ув’язнених після того, як вони взяли участь в акції протесту в жіночому відділенні вʼязниці “Евін” 6 серпня проти страти одного з протестувальників.

Раніше ZMINA повідомляла, що в січні поточного року суд Ірану ухвалив черговий обвинувальний вирок Мохаммаді, яка на той час уже перебувала в увʼязненні.

Жінку засудили до додаткових 15 місяців позбавлення волі за “пропаганду проти Ісламської республіки”.

Мохаммаді заарештовували 13 разів, зокрема й за різку критику смертної кари в країні п’ять разів засуджували. Загалом вона отримала строк у 31 рік ув’язнення з додатковим покаранням у вигляді 154 ударів батогом. Кілька разів активістка виходила під заставу і продовжувала займатися захистом прав.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter