Судові засідання у РФ щодо військовополонених “айдарівців” закрили нібито через публікацію Дмитра Гордона
У Росії Південний окружний суд Ростова-на-Дону закрив судове засідання щодо 18 військовополонених “айдарівців”.
Про це повідомляє видання “Медіазона”.
Це відбулося за клопотання прокурора Сергія Айдінова, оскільки він вважає, що процес отримав великий суспільний резонанс, а це створює небезпеку для учасників та їхніх близьких родичів.
За аргумент Айдінов привів цитату Дмитра Гордона: ʺМи багато знаємо про всіх цих та інших рашиських суддів, які виносять вироки захисникам “Азовсталі” та іншим захопленим громадянам України”.
В цих словах російський прокурор побачив пряму погрозу розправи над учасниками судилища, тому клопотав про те, щоб перевести усі слухання в закритий режим. Іншу думку висловила адвокатка Марія Ейсмонт.
“Якщо суд закриває дане засідання, то це означатиме, що якийсь український блогер Гордон керує практиками Південного окружного військового судуʺ, – додала вона.
З огляду на це, захисниця клопотала про те, щоб залишити судовий розгляд відкритим. Її також підтримав колега адвокат Магомед Беков. Попри аргументи правозахисників, суд закрив засідання.
Під час суду українці повідомляли про тортури слідчих на окупованій Донеччині. У жовтні одного з обвинувачених Володимира Макаренка перевели в СІЗО №2 Таганрога. За інформацією родичів і захисників, військовополонених систематично катують, а адвокати не можуть потрапити до підзахисних.
Закриття судового процесу щодо українців поширена практика у РФ. Наприклад, 30 жовтня російські журналісти не змогли потрапити в залу засідань, де проходив процес над “мелітопольською п’ятіркою” – Ігорем Горловим, Андрієм Голубовим, Юрієм Петровим, Володимиром Зуєвим та Олександром Жуковим.
У пресслужбі суду повідомили, що прокурор в справі попросив про це, бо досліджувані докази не можна оголошувати громадськості.
Нагадаємо, що у цьому ж Південному окружному суді Ростова-на-Дону за нібито участь у терористичній організації та навчання терористичної діяльності запроторили на 18 років за ґрати українського військовополоненого Олексія Максимова.
Від початку лише поточного року до Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону надійшло як мінімум 75 справ проти незаконно затриманих українців. Майже кожен п’ятий, засуджений торік за теракт у Росії, – уродженець України.