Рада підтримала законопроєкт про ветеранське підприємництво
Верховна Рада в першому читанні підтримала законопроєкт №10258, що в разі остаточного ухвалення має створити кращі умови для започаткування та розвитку ветеранського підприємництва.
Про це розповіли в Мінветеранів.
Ініціаторами законопроєкту є група депутатів, а розробляти його допомагали, між іншим, експерти Українського ветеранського фонду.
У пояснювальній записці автори згадують про досвід США, де ветеранський бізнес є одним із суттєвих складників економіки. Так, у країні функціонує понад 2 мільйони ветеранських підприємств, що дають близько 5% ВВП.
Законопроєкт №10258 містить офіційне визначення того, що таке “ветеранське підприємництво”. Таким підприємництвом вважатимуть “самостійну, ініціативну, систематичну, на власний ризик господарську діяльність, що здійснюється суб’єктами ветеранського підприємництва з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку”.
Суб’єктами підприємництва визначили:
- ФОП або самозайнятих осіб з-поміж ветеранів війни, членів їхніх сімей, членів сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, членів сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України;
- юридичних осіб.
Отже, на підтримку держави можуть розраховувати не лише ті, хто повернувся з фронту, але й члени їхніх родин, а також близькі полеглих захисників та захисниць.
У документі окреслили основні напрями держполітики ветеранського підприємництва. Йдеться про:
- податкові механізми стимулювання;
- пріоритетне залучення ветеранських підприємств до науково-технічних і соціально-економічних програм;
- віддавання переваги ветеранським підприємствам у постачаннях для державних та регіональних потреб;
- допомога з просуванням товарів, робіт, послуг, результатів інтелектуальної діяльності на зовнішні ринки;
- програми кредитування та часткова компенсація відсоткових ставок за кредитами;
- спрощення дозвільних процедур держнагляду, отримання документів дозвільного характеру та скороченню строку проведення таких процедур;
- сприяння та стимулювання до впровадження новітніх технологій у ветеранському підприємництві.
В Українському ветеранському фонді підсумовують, що завдяки ухваленню документа ветеранське підприємництво офіційно стане відкритішим для пошуку міжнародних інвестицій.
Нині на законопроєкт чекає друге читання.
Нагадаємо, що нині більш ніж половина українських ветеранів хочуть мати власну справу, щоб не стикатись із дискримінацією від роботодавців та майбутніх колег. Якщо ж ветеран має інвалідність, то в цьому разі брак знань серед роботодавців призводить лише до більшої недовіри.
Усього 7% українських ветеранів та чинних військових планують пов’язати життя з армією після перемоги.