Індивідуальна стійкість українців під час війни може зростати попри дані про кількість звернень по ментальну допомогу
Попри дані щодо збільшення кількості звернень українців по психологічну допомогу індивідуальна стійкість людей зростає в порівнянні з іншими країнами.
Таку думку висловили експерти під час обговорення в Медіацентрі Україна.
Різні дані, отримані за час повномасштабного російського вторгнення в Україну, свідчать, що запит на психологічну допомогу серед українців збільшився майже вдвічі. Також половина опитаних через війну відчуває погіршення психоемоційного стану й ставить це в один ряд з матеріальними збитками.
Водночас, як розповідає гендиректор ГО “Стійка Україна” Дмитро Теперик, дані дослідницької мережі ResWell показали зростання рівня колективної стійкості в Україні, якщо порівнювати з іншими країнами. Відповідне дослідження проводили у восьми країнах, серед яких країни Балтії, Польща, Чехія, Словаччина, Румунія та Грузія.
“Перше дослідження було у 2022 році, і вдруге ми його провели у 2023 році. І єдина країна, в якій зріс рівень індивідуальної стійкості, – це Україна. Другий рік війни, з огляду на все, що відбулося в Україні, рівень стійкості зріс, у той час як в інших країнах він знизився”, – каже Теперик.
Щодо причин, які сприяли зростанню стійкості, Теперик називає факт, що українці щоденно переживають виклики війни разом.
“Це гарний предиктор індивідуальної стійкості”, – вважає він.
Нагадаємо, що цьогоріч понад 54 тисячі дітей в Україні звернулися до лікарів щодо психічного здоровʼя. Загалом за неповний поточний рік близько 300 тисяч українців звернулися до лікарів зі скаргами на ментальне здоровʼя.