Обвинувачені у зґвалтуванні неповнолітньої на Закарпатті можуть уникнути відповідальності, бо мобілізувались
Двоє з трьох обвинувачених у зґвалтуванні неповнолітньої дівчини на Закарпатті вирішили мобілізуватися перед завершенням судового розгляду, що захисники потерпілої розцінюють як спосіб уникнути відповідальності.
Про це розповіли в юридичній компанії “Міллер”.
Захисники потерпілої кажуть, що під час попередніх судових засідань на початку жовтня цього року суд завершив дослідження всіх доказів обвинувачення та захисту, а також клопотань сторін. За планом у справі мали переходити до дебатів.
На засіданні 22 жовтня захист обвинувачених подав клопотання, щоб розгляд відклали. Причиною стала мобілізація обох чоловіків. Адвокати потерпілої переконують, що копії повісток про виклик до ТЦК не були ніким завірені, а видав їх Обухівський РТЦК у Київській області. Водночас обвинувачені постійно проживають на Закарпатті.
Загалом у справі обвинуваченими проходять троє хлопців, двом з яких виповнилося 18 років. Ще один досягне повноліття в листопаді поточного року, тож адвокати потерпілої припускають, що він також спробує мобілізуватись. Усі вони не мають військової освіти, не проходили строкової служби й не є офіцерами запасу, тож мають дати згоду на мобілізацію.
“По своїй суті це призведе до зупинення судового розгляду стосовно цих двох обвинувачених до моменту їхньої демобілізації”, – пояснюють у юридичній компанії “Міллер”.
Адвокат Ілля Воробйов, який захищає інтереси дівчини, не вірить у те, що хлопці щиро хочуть захищати країну на фронті.
“На мою думку, це своєрідний спосіб реалізації стратегії захисту для того, щоб через декілька років, після демобілізації обвинувачених, коли до справи зменшиться рівень суспільної уваги та більшість свідків взагалі забудують обставини події, повернутись до судового розгляду”, – припускає він.
Подібний метод уникнення відповідальності, як кажуть правники, використовують не лише підозрювані в цьому провадженні. Так, “Міллер” займається захистом потерпілої в справі про зґвалтування в Кагарлику. Обвинувачені в справі поліціянти також пішли на фронт.
Нагадаємо, що правозахисники дізналися про щонайменше дев’ятьох суддів, підозрюваних у корупції чи державній зраді, які уникають судового розгляду, бо мобілізувалися до ЗСУ.
Загалом за час повномасштабного вторгнення в Україні зупинили розгляд майже 11 тисяч кримінальних проваджень через мобілізацію фігурантів.