Окупанти засудили мешканця Генічеська Гусейна Гусейнова за нібито участь у кримськотатарському батальйоні ім. Номана Челебіджихана

Дата: 16 Жовтня 2024
A+ A- Підписатися

Російський окупаційний “суд” засудив мешканця тимчасово окупованого Генічеська Гусейна Гусейнова до трьох років та шести місяців позбавлення волі через нібито участь у батальйоні ім. Номана Челебіджихана. 

Про це інформує видання “Район.Генічеськ” із посиланням на повідомлення, поширене незаконним “управлінням ФСБ РФ” у Херсонській області. 

За версією окупантів, Гусейнов із 2015 року брав активну участь у діяльності батальйону, який виступав за блокаду Криму та повернення його до складу України. 

Незаконний “суд” у тимчасово окупованому Генічеську засудив чоловіка до трьох років та шести місяців позбавлення волі, частину цього терміну він має провести у в’язниці, а решту – у виправній колонії суворого режиму.

Нагадаємо, батальйон імені Номана Челебіджихана – це добровольче кримськотатарське збройне формування, яке з’явилося на початку 2016 року, під час блокади на адміністративному кордоні з окупованим Кримом.

Батальйон названо на честь Номана Челебіджихана – кримськотатарського політика і громадського діяча, першого голови уряду Кримської Народної Республіки, організатора I Курултаю кримськотатарського народу, першого муфтія мусульман Криму, Литви, Польщі, Білорусі.

ФСБ Росії внесла “кримськотатарський добровольчий батальйон ім. Номана Челебіджихана” до списку “терористичних організацій” 2022 року.

Раніше голова Кримськотатарського Ресурсного Центру Ескендер Барієв в інтерв’ю “Суспільному” розповів, що російські силовики намагаються залякати більше проукраїнськи налаштованих громадян, які мешкають на окупованих територіях, і продемонструвати ефективну роботу спецслужб Росії, а також звітувати перед своїм командуванням, що вони активно працюють у Криму.

Кримська правозахисна група також нагадала, що переслідування осіб, які не є злочинцями з позиції українського законодавства, – це порушення ст. 7 Європейської конвенції з прав людини (покарання лише на підставі закону), оскільки за міжнародним гуманітарним правом РФ не має права застосовувати своє кримінальне законодавство на тимчасово окупованій території.

Голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник звернула увагу на непропорційність покарання в цих типах кримінальних справ та пояснила, чому українські правозахисники вважають засуджених у цій категорії справ політв’язнями.

Ольга Скрипник

До російського законодавства внесли жорсткіші зміни про покарання після початку тимчасової окупації Криму. У цих справах чітко простежуються політичні підстави переслідування. Людей з цієї категорії кримінальних справ звинувачують у тому, що вони брали участь у батальйоні, який хотів порушити “територіальну цілісність Росії”, тобто виступали за те, що Крим – це Україна. Такої справи не було б, якби не було нападу Росії на Україну. Тому ці справи – прямий наслідок російської агресії в Україні”, – пояснює правозахисниця.

Напередодні Кримська правозахисна група закликала кримчан та мешканців тимчасово окупованих частин Херсонщини та Запоріжжя надсилати документи та інші докази, які підтверджують скоєння злочинів в окупованому Криму.

Детальніше про цей тип кримінального переслідування ZMINA пояснила англійською та українською мовами.  
 
Як відомо, правозахисна спільнота в Україні переконана, що деокупація Криму та інших частинах України припинить там систематичні грубі порушення прав людини з боку Російської Федерації. Для цього вони закликають країни підтримати Україну своєчасним постачанням зброї та військовим обладнанням у достатній кількості.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter