Сотні правозахисників та громадських діячів написали відкритого листа союзникам України: просять більше ППО

Дата: 12 Вересня 2024
A+ A- Підписатися

Понад дві сотні правозахисників та громадських діячів написали відкритого листа союзникам України, в якому просять надати достатню кількість засобів протиповітряної оборони, щоб захистити українське цивільне населення та критичну інфраструктуру. 

Лист опублікувала правозахисниця та лауреатка Нобелівської премії Олександра Матвійчук у колонці на сайті “Української правди”. 

Ілюстраційне зображення. Фото: 114th Territorial Defense Brigade

Автори та підписанти подякували “за непохитну підтримку України в екзистенційній боротьбі проти загрози існуванню української нації через російську агресію”. 

Разом з цим нагадали, що попри санкції, російська економіка продовжує підтримувати повномасштабне вторгнення в Україну, зокрема виробляти зброю. 

“Виробництво ракет, включно з балістичними та крилатими, зросло на 50% 2024-го порівняно з минулим роком. Удвічі збільшилося виробництво іранських безпілотників “Герань-2″, а обсяг виробництва плануючих бомб зріс на приголомшливі 260%”, – йдеться у листі. 

Згадали у листі й дискусії щодо того, аби російські ракети та безпілотники над Україною допомагали збивати сусідні країни — члени НАТО. Таку дискусію ведуть Україна з Польщею. До прикладу, глава польського МЗС Радослав Сікорський в інтерв’ю Financial Times заявив, що Польща та інші країни, що межують з Україною, “зобов’язані” збивати російські ракети, але пізніше ці слова заперечили його колеги. 

Ілюстраційне зображення. Фото: Ivan Antypenko/Reuters

Додатково у листі просять розглянути можливість збільшити до 0,25% ВВП військову підтримку України з боку західних демократій.

Наостанок підписанти наголосили, що лишаються “стійкими та згуртованими перед викликами”.

“Ми закликаємо союзників підтримувати Україну, захищати демократію та невинних жертв безглуздої агресії. Разом ми зміцнимо цінності справедливості та свободи, які об’єднують нас як глобальну спільноту”, – написали вони. 

Під листом поставили підпис режисер Олег Сенцов, колишній командувач Армії США в Європі Бен Ходжес, колишній президент Європейського парламенту Пет Кокс, український та американський історик Сергій Плохій, журналістка, письменниця, перекладачка Оксана Форостина, керівниця проєкту Victory Drones Марія Берлінська, директорка Лабораторії журналістики суспільного інтересу Наталія Гуменюк, професорка Національного університету “Києво-Могилянська академія” Оля Гнатюк та чимало інших. 

Нагадаємо, що російські військові знищили більшість теплової та третину гідрогенерації електрики України. 

Офіс генпрокурора розглядає російські атаки на українські об’єкти енергетики як складову геноциду. На думку Комісії з розслідування порушень в Україні, уповноваженої Радою ООН з прав людини, російські обстріли енергетичної інфраструктури можуть бути злочином проти людяності. Міжнародний кримінальний суд уже видав перші ордери на арешт відповідальних за атаки.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter