Гамбія відкинула спробу скасувати заборону жіночого обрізання, але незабаром може відбутися нове голосування

Дата: 19 Березня 2024
A+ A- Підписатися

У понеділок, 18 березня, законодавці Гамбії відкинули спробу скасувати заборону на обрізання жіночих статевих органів. Однак вони передали законопроєкт до комітету для подальшого обговорення, тому він може повернутися на нове голосування протягом кількох тижнів.

Про це пише видання Reuters.

Фото: AP Photo / Sayyid Azim

Місцеві активісти наголошують, що зняття цієї заборони зашкодить багаторічній роботі правозахисників, які виступають проти процедури. Часто її проводять дівчатам до пʼяти років, помилково вважаючи, що це контролюватиме їхній статевий потяг.

Процедура, яка калічить жіночі статеві органи, охоплює часткове або повне видалення зовнішніх геніталій. Часто цим займаються традиційні лікарі-практики, які проводять операцію з використанням таких інструментів, як леза для гоління. Іноді це роблять і медичні працівники.

Попри те що таке жіноче обрізання може спричинити серйозні кровотечі, ускладнення під час пологів та навіть смерть, ця практика однаково залишається дуже поширеною в деяких частинах Африки.

Засновниця місцевої групи Safe Hands for Girls Джаха Дукуре, яка прагне покласти край цій практиці, розповіла, що вона стурбована тим, що наступного разу можуть бути скасовані інші закони, які захищають права жінок. Дукуре також пройшла цю процедуру і спостерігала, як її сестра стікала кровʼю.

“Якщо їм вдасться скасувати це скасування, ми знаємо, що вони можуть прийти після закону про дитячі шлюби й навіть закону про домашнє насильство. Йдеться не про релігію, а про цикл контролю над жінками та їхніми тілами”, – сказала вона.

За оцінками Організації Обʼєднаних Націй, понад половину жінок та дівчаток віком від 15 до 49 років у Гамбії пройшли цю процедуру.

Законопроєкт підтримали релігійні консерватори. У його тексті йдеться, що він “прагне підтримувати релігійну чистоту й захищати культурні норми та цінності”. Вищий ісламський орган країни також назвав цю практику “одною з чеснот ісламу”.

Нагадаємо, що внаслідок операції з жіночого обрізання в щонайменше п’яти країнах Африки, де це дозволено, щорічно помирає понад 44 тисячі жінок та дівчат.

Дослідники вивчали питання в Беніні, Буркіна-Фасо, Камеруні, Чаді, Кот-д’Івуарі, Єгипті, Ефіопії, Гвінеї, Кенії, Малі, Нігері, Нігерії, Сенегалі, Сьєрра-Леоне і Танзанії. Обрізання є основною причиною смерті жінок, а на наступному місці – кишкові інфекції, які виникають унаслідок споживання зараженої їжі чи води. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter