У Криму безвісти зник масажист Ісмаїл Шемшедінов, якого в січні після обшуку помешкання затримала ФСБ

Дата: 04 Березня 2024
A+ A- Підписатися

У тимчасово окупованому Криму понад місяць не можуть встановити місце перебування кримчанина Ісмаїла Шемшедінова, якого окупанти затримали наприкінці січня після обшуку ФСБ.

Про це громадському об’єднанню “Кримська солідарність” розповіла його мати Ельзара Абібуллаєва.

Ісмаїл Шемшедінов

Окупаційні силовики затримали масажиста Шемшедінова 26 січня 2024 року в тимчасово окупованому селищі Кіровське. Того дня в його будинку вони провели обшук, після чого співробітники ФСБ відвезли чоловіка із собою в невідомому напрямку.

Під час затримання російські силовики заявили рідним, що затриманий “вийде на зв’язок через три дні”, але цього так і не відбулося, наголошує Ельзара Абібуллаєва.

“Вони його вивели в тому, як він ходив удома: у футболці, спортивному одязі, спортивному трико. Так і вивели. Але надворі ніби 26 січня, холод. Вони відвели його до автобусів, на яких приїхали. Два мікроавтобуси було. Туди повели, і більше я його не бачила”, – розповіла вона. 

 

Ельзара Абібуллаєва розповіла, що силовики, увірвавшись до будинку, швидко прочитали ухвалу незаконного “суду”, відмовившись пояснити причини обшуку та затримання. Водночас вони не залишили потерпілій родині жодних документів щодо слідчих дій.

Абібулаєва також повідомила, що зверталася практично до всіх силових органів РФ у Криму, проте ніде їй так і не сказали, де перебуває Шемшедінов.

Нагадаємо, у тимчасово окупованому Севастополі невідомі викрали 3 листопада 2023 року 22-річного Фархада Солієва. Як зазначала його мати Ленара Сейдалієва, на відео з камери спостереження видно, що “його викрали люди у формі, найімовірніше співробітники ФСБ”. 13 лютого стало відомо, що російські силовики в Севастополі встановили місце перебування Солієва, проте розкрити його відмовилися.

Також відомо, що раніше силовики викрадали журналістів Владислава Єсипенка та Ірину Данилович.

За даними Представництва президента України в Автономній Республіці Крим, станом на 19 лютого 2024 року Росія тримає в неволі 208 кримських політв’язнів, 125 з них – кримські татари. Наразі в Україні підтверджено інформацію про 1,5 тисячі цивільних заручників, затриманих Росією. Утім, їх значно більше, оскільки росіяни затримують людей щодня на тимчасово окупованих територіях.

Ініціатива “Трибунал. Кримський епізод” закликає кримчан повідомляти про переслідування та інші відомі факти порушень прав людини в Криму у свій чатбот. Також Кримська правозахисна група закликала кримчан надсилати документи та інші докази, які підтверджують скоєння злочинів в окупованому Криму.

У липні 2023 року керівний партнер Global Rights Compliance LLP Вейн Джордаш на полях Кримської платформи заявив, що Міжнародний кримінальний суд недопрацьовує в питанні розслідування міжнародних злочинів щодо цивільних у тимчасово окупованому Криму.

Як відомо, правозахисна спільнота в Україні переконана, що деокупація Криму припинить систематичні грубі порушення прав людини на півострові з боку Російської Федерації. Для цього вони закликають країни підтримати Україну своєчасним постачанням зброї та військовим обладнанням у достатній кількості.

Раніше заступник голови МЗС України Андрій Мельник заявив, що Україна повинна негайно отримати в 10 разів більшу військову допомогу, ніж вона отримала від союзників дотепер. Українська влада неодноразово закликала європейських партнерів інвестувати у свою безпеку, постачаючи Збройним силам України зброю своєчасно та в достатній кількості. 

26 лютого 2024 року канцлер Німеччини Олаф Шольц категорично виступив проти постачання крилатих ракет Taurus Україні, необхідні для відновлення територіальної цілісності України, відповідно до міжнародного права, посилаючись на ризик втягування своєї країни у війну.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter