Південна Корея зобов’язала Японію виплатити компенсацію жінкам, яких експлуатували у борделях під час Другої світової

Дата: 24 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

Апеляційний суд Південної Кореї ухвалив рішення на користь групи жінок, які вимагали від японського уряду компенсації за поводження з ними в японських військових публічних домах під час Другої світової війни. 

Про це повідомляє The Japan Times.

Архівне фото

Імперська армія Японії на окупованих нею територіях до та під час Другої світової війни організовувала так звані “станції втіхи” для військових. У цих закладах жінок та дівчат змушували вступати у сексуальні контакти, а кількість постраждалих дослідники оцінюють від 45 до понад 400 тисяч.

До суду позивались 16 жінок. Уряд Японії відмовився брати участь у цій справі, а також у подібних позовах, поданих іншими групами південнокорейських жінок, які стверджували, що їх примушували працювати у військових публічних домах.

Японія заявила, що всі питання, пов’язані з колонізацією Корейського півострова в 1910–1945 роках, були “повністю й остаточно” врегульовані двосторонньою угодою від 1965 року, і що угода, досягнута двома країнами у 2015 році, “остаточно і безповоротно” розв’язала питання постраждалих. У 2015-му японський уряд офіційно перепросив жінок та перерахував до південнокорейського фонду допомоги колишнім бранкам 1 мільярд єн. 

Нове рішення апеляційного суду Південної Кореї зобов’язало Японію виплатити по 154 тисячі доларів США кожній з постраждалих. 

Японія вже висловила рішучий протест владі країни через це.

Нагадаємо, що кілька років тому Норвегія офіційно перепросила жінок, які під час Другої світової війни мали стосунки з нацистами. За оцінками експертів, близько 50 тисяч норвезьких жінок мали сексуальні стосунки з німецькими солдатами та народили від них майже 12 тисяч дітей. 

Одразу після закінчення війни їх звинуватили у зраді й колабораціонізмі, позбавляли громадянських прав, саджали до в’язниці, а іноді навіть висилали до Німеччини разом з дітьми. При цьому чоловіків, які мали стосунки з німкенями під час окупації, у Норвегії не карали. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter