Кримчанам не забезпечують умов для дистанційного навчання
Отримання середньої освіти в Україні для кримчан часто недоступне як фізично, так і економічно.
Як зазначено в моніторинговому огляді ситуації з правами людини в Криму за липень-серпень, який підготовано Кримської правозахисною групою, діючих учбових закладів на території Криму немає, заходи щодо забезпечення дистанційного навчання на рівні державної політики відсутні.
Українське Міністерство освіти і науки запропонувало учням скласти 18 іспитів для отримання атестації та допуску до зовнішнього незалежного оцінювання. Складання таких іспитів є проблемою для школярів Криму, які другий рік вчаться за стандартами Російської Федерації, що відрізняються від українських.
Крім того, лист Міністерства освіти і науки України з приводу впровадження дистанційного навчання носить декларативний характер, тому що в ньому не прописано механізм отримання документів про освіту, зазначають правозахисники.
Багато учнів фізично не змогли отримати гарантовану Україною середню освіту через припинення пасажирських залізничних перевезень.
Крім того, складання 18 іспитів в рамках екстернату було для багатьох кримчан недоступним економічно. За один день, враховуючи фізичне і розумове навантаження, неможливо здати відразу кілька заліків з різних предметів, тому школярам і як мінімум одному з батьків необхідно виїхати з Криму та якийсь час десь жити і харчуватися. А для проїзду до Криму і назад студентам потрібно заплатити суму, що дорівнює трьом стипендіям.
Правозахисники зазначають, що форма і зміст освіти в Криму неприйнятні і не враховують культурних особливостей: “На сьогоднішній день зміст навчальних посібників з історії не може відповідати потребам суспільства, оскільки сприяє формуванню негативного стереотипу стосовно Криму і до народів, які проживають в Криму“.