Експерт вважає, що блокада Криму не суперечить міжнародному праву
Блокуючи фури з продуктами, кримські активісти не порушують норми міжнародного права.
Про це розповів уповноважений Кабінету міністрів у справах Європейського суду з прав людини Борис Бабін в інтерв’ю “Українським новинам“, коментуючи заяви російських політиків щодо “продуктової блокади”.
Він зазначив: “Поза рамками російської пропаганди, з погляду міжнародного права в нас є окуповані території, як у Криму, так і на сході України. Згідно з IV Женевською конвенцією, усі зобов’язання забезпечення життя громадян на окупованих територіях покладаються на окупанта. І крапка“.
Бабін додав, що акцію з блокування вантажного транспорту з продуктами харчування організували не представники державної влади, а активісти, переважно переселенці з Криму. За його словами, фактично населення окупованої території таким чином у відповідності із загальновизнаними принципами міжнародного права проявляє ненасильницький спротив окупації, не маючи змоги протистояти державі-агресору з ядерною зброєю.
Нагадаємо, голова Центру громадянської просвіти “Альменда” Ольга Скрипник не підтримала ідею блокади та зазначила, що, наприклад, у Києві на полицях багато російських товарів, і це питання теж треба вирішувати: “Коли ми говоримо, що треба якось вплинути на державу-окупанта, яка присутня не лише в Криму, то треба шукати дійсно нормальні і чесні шляхи економічного впливу на Росію. Це питання значно ширше, ніж питання торгівлі з Кримом“. Також, на її думку, до початку блокади Україна мала би вирішити питання переміщення громадян на українську територію, оформлення документів, отримання української освіти тощо.
Як відомо, 20 вересня Меджліс кримськотатарського народу розпочав акцію з блокування на пунктах пропуску в Херсонській області вантажного транспорту, що прямує до Криму з продуктами харчування. Таким чином кримські татари прагнуть домогтися звільнення політв’язнів та припинення репресій проти місцевого населення з боку окупаційної влади на півострові.