Прем’єрка Ісландії відмовилася від роботи на день, щоб нагадати про розрив у зарплатах жінок та чоловіків

Дата: 24 Жовтня 2023
A+ A- Підписатися

Прем’єр-міністерка Ісландії Катрін Якобсдоттір підтримала національний жіночий страйк 24 жовтня, щоб привернути увагу до розриву між оплатою роботи жінок та чоловіків. 

Про це пише BBC.

Катрін Якобсдоттір. Фото: фейсбук-сторінка політикині

“Квеннафрі” в країні проводять з 1975 року, і до сьогодні страйків відбулося сім, якщо рахувати поточний. Відмінність цьогорічного протесту від минулих у тому, що він триватиме весь день. 

“Незважаючи на неодноразові протести та боротьбу за рівні умови, ми досі не досягли рівності в Ісландії”, – констатують на сайті страйку. 

Під час “квеннафрі” жінки організовують, наприклад, спільну ранкову каву та прогулянку в парку, дискусії щодо становища жінок у різних сферах економіки, розмови про проблеми літніх жінок та інші феміністичні активності. 

Фото: kvennafri.is

Згідно з даними ООН, жінки виконують найбільшу кількість неоплачуваної роботи у світі. Як результат, у них залишається менше часу на оплачувану працю, або ж вони змушені поєднувати їх.

В Україні ситуація не є набагато кращою. Згідно з опитуванням, проведеним GFK Ukraine ще 2018 року, лише половина українців (як жінки, так і чоловіки) підтримує рівність домашніх обов’язків. Киянка та мати двох дітей Галина Самчук порахувала, що хатня робота, яку вона виконує, на місяць коштувала б сім’ї 47 тисяч гривень. Так, лише догляд за обома дітьми з розрахунку 70 грн на годину, помножену на 14 годин на день і 30 днів на місяць, коштуватиме понад 29 тисяч гривень.

Жінка підрахувала й середню кількість годин, які її чоловік проводить з дітьми, коли він готує основну страву та бере участь у прибиранні, і його внесок у грошовому еквіваленті становив близько 15 тисяч гривень на місяць.

Деякі жінки, обурені такою нерівністю, йдуть відстоювати права в суді. Так, кілька років тому в Китаї чоловіка зобов’язали виплатити колишній дружині компенсацію за роки неоплачуваної хатньої праці. Схожі випадки відбуваються й у ЄС. 

Нагадаємо, що в Україні до 2030 року хочуть на 5% скоротити розрив в оплаті праці жінок та чоловіків. 

Фото обкладинки: Вікіпедія

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter