Волонтер Літинський провів у Львові пікет із вимогою обмежити некритичні витрати для зростання обороноздатності України
“Після закінчення одиночних пікетів було спілкування, міркування були такі: Багато людей повідомило, що теж мають намір в наступну п’ятницю вийти на пікет, якщо не буде змін. Обговорювали за якою схемою збільшити фінансування армії – переказувати частину прибутку місцевих бюджетів у спец фонд державного бюджету для фінансування армії. Подібно до реверсної дотації”, – йдеться у повідомленні.
За інформацією Богдана Панкевича, почесного консула Королівства Нідерланди у Львові (1996-2016 рр.) та колишнього депутата Львівської міської ради, сьогодні під ЛОВА відбулося 50 одиночних, незалежних один від одного пікетів.
“Щоби гроші громад не витрачали на те, без чого в час війни можна обійтися. Є кошти – скеровуйте на потреби ЗСУ!”, – наголосив він.
Про ідею провести одиночний пікет Літинський написав ще 7 вересня. За словами львівського волонтера в Україні продовжують оголошувати тендери на витрати та будови, які ніяким чином не вплинуть на обороноздатність держави в перспективі трьох років.
“І основне – від очільників немає осуду таких витрат. Після того, як нашу петицію уряд просто проігнорував та на місцях нічого не змінилося – не бачу іншого шляху як або погодитися з мудрістю наших керівників, або ескалювати ситуацію до одиночного пікету”, – зазначив він у дописі.
Раніше Літинський зареєстрував петицію щодо обмеження некритичних витрат для зростання обороноздатності України. Вона зібрала необхідну кількість голосів, надійшла до розгляду та отримала відповідь.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що жодної законодавчої ініціативи від уряду не буде.
У відповіді вказали, що видатки, які здійснюються органами місцевого самоврядування на потреби територіальних громад, їх розмір і цільове спрямування визначаються відповідними рішеннями про місцевий бюджет; видатки, повʼязані зі здійсненням районними, обласними радами заходів щодо забезпечення спільних інтересів територіальних громад, – відповідними рішеннями про районний та обласний бюджети (частина перша статті 64). На державному рівні це не можуть регулювати.
Водночас у повідомленні йдеться, що згідно із зверненням Міноборони Кабінетом Міністрів доручено Мінфіну внести пропозиції стосовно забезпечення додаткового ресурсу для задоволення потреб національної оборони. З цією метою, зокрема, здійснять перерозподіл видатків з інших напрямів.
Нагадаємо, вранці 8 вересня 2022 року київські правоохоронці прийшли з обшуками до помешкання Літинського у Львові. Згодом у поліції Києва повідомили, що викрили шахрайську схему, учасники якої привласнювали гуманітарну допомогу під виглядом благодійного фонду.
У лютому топочного року львівському волонтеру повернули 15 тисяч гривень, які вилучили під час обшуків за ухвалою Голосіївського суду 8 вересня минулого року.
Святослав Літинський був одним із кандидатів на мовного омбудсмана у 2020 році. Він відомий судовими справами за паспорт без дублювання російською мовою, маркування клавіатури українською на ноутбуках, переклад із російської на українську виступу президента Володимира Зеленського на IForum у 2019 році.