Росіяни затримали на тимчасово окупованій Херсонщині нібито “учасника торговельної блокади Криму”

Дата: 12 Липня 2023
A+ A- Підписатися

11 липня 2023 року в селі Риково тимчасово окупованого Росією Генічеського району Херсонської області окупанти затримали 54-річного кримського татарина Аліма Веліляєва.

Про це інформує Кримськотатарський ресурсний центр.

Російські силовики звинувачують його в порушенні ст. 208. КК РФ “Організація незаконного збройного формування чи участь у ньому”.

“ФСБ стверджує, що у 2015–2016 роках він був учасником незаконного збройного формування, яке діяло на території України, діяльність якого заборонена на території Росії. Зазначається, що чоловік здійснював охорону КПП “Чонгар”, де блокував проїзд транспортних засобів, які доставляли товари народного вжитку мешканцям Республіки Крим”, – повідомляє правозахисна кримськотатарська організація.

За даними центру, Аліму Веліляєву незаконний “суд” обрав запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

За останніми даними Представництва президента України в Автономній Республіці Крим, Росія незаконно утримує 182 кримських політв’язні, серед яких 116 кримських татар.
 
За оцінюванням “Крим SOS”, щонайменше 35% вироків нинішнім жертвам політично вмотивованих кримінальних переслідувань у Криму ухвалено після початку повномасштабного вторгнення. Здебільшого це люди, яких обвинувачують у нібито причетності до ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” або добровольчого кримськотатарського батальйону імені Номана Челебіджихана.
 
“Крим SOS” указує, що сумарний термін жертвам політично вмотивованих переслідувань у Криму за рік повномасштабного вторгнення становить 699 років і 9 місяців.
 
Правозахисна організація наголошує, що ігнорування воєнних злочинів російських окупантів призвело до погіршення ситуації з правами людини в окупованому Криму. А відсутність реакції міжнародної спільноти на окупацію Криму та подальші злочини окупантів полегшили Росії завдання з перетворення півострова на плацдарм для вторгнення на материкову Україну рік тому.
 
Як відомо, правозахисна спільнота в Україні переконана, що деокупація Криму припинить систематичні грубі порушення прав людини на півострові з боку Російської Федерації. Для цього вони закликають країни підтримати Україну своєчасним постачанням зброї та військовим обладнанням у достатній кількості.
 
Раніше посол України в Бразилії Андрій Мельник заявив, що Україна повинна негайно отримати в 10 разів більшу військову допомогу, ніж вона отримала від союзників дотепер, щоб завершити війну цього року.
 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter