Австралія перша у світі легалізувала психоделічні препарати для лікування психічних порушень

Дата: 01 Липня 2023
A+ A- Підписатися

1 липня, у суботу, в Австралії набув чинності закон про легалізацію психоделіків для лікування деяких психічних захворювань та порушень. Вона стала першою країною у світі, яка визнала психоделічні препарати як ліки. Тим часом клінічні випробування тривають у США, Канаді та Ізраїлі.

Про це повідомляє BBC. 

Фото: Associated Press

Так, відтепер в Австралії психіатри можуть призначати екстазі для лікування посттравматичного стресового розладу і псилоцибін (речовину, яка міститься у деяких грибах) для лікування депресії, у випадку, якщо вона не піддається іншим методам лікування.

Водночас експерти припускають, що все ще існує ризик “бед-трипу”, тобто людина може відчувати неприємні враження під впливом наркотиків. Крім того, така терапія дорого коштує: австралійські ЗМІ повідомляють, що один курс може коштувати десятки тисяч доларів.

За словами дослідника психічного здоров’я з Університету Південної Австралії Майка Маскера, використання психоделіків буде ретельно контролюватися, а не діяти за принципом “прийми таблетку і йди”.

У лютому 2023 року Управління медичних товарів Австралії перекласифікувало екстазі та псилоцибін, як препарати, які можна використовувати у терапевтичних цілях.

Це відомство оголосило психоделічні препарати “відносно безпечними” при використанні у медично контрольованому середовищі для пацієнтів з серйозними психічними захворюваннями. В іншому випадку ці речовини є незаконними в Австралії.

Раніше ZMINA писала, що президент України Володимир Зеленський підтримує легалізацію медичного канабісу. Глава держави пояснив це необхідністю доступної ментальної та фізичної реабілітації, зокрема для воїнів та ветеранів. 

Як пояснював міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, медичний канабіс містить канабідіол, який не має вираженої психоактивної дії, тому він не цікавий для рекреаційного вживання. 

Препарати на основі канабісу використовуються для зменшення больових відчуттів, спазмів та судом м’язів, лікування анорексії, ПТСР і тривожних розладів. Окрім цього, вони використовуються в лікуванні окремих типів епілепсії, глаукоми, псоріазу, паркінсонізму, розсіяного склерозу. Важливим завданням цих ліків є і полегшення болю та страждань важкохворим і паліативним хворим, зокрема онкологічним хворим, пацієнтам з ВІЛ.

Нагадаємо, що у квітні Ірпінський міський суд оштрафував переселенця з Донеччини Віктора Ручка за вирощування конопель. Чоловік має ниркову недостатність і вирощував рослини для власного використання, щоб полегшити біль, якого завдає хвороба.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter