У Криму неефективно розслідують зникнення людей – правозахисники
В анексованому Росією Криму немає ефективного розслідування випадків ймовірних насильницьких зникнень кримськотатарських активістів і одного підтвердженого випадку викрадення, тортур і вбивства.
Про це йдеться в звіті правозахисної організації Amnesty International про дотримання прав людини в світі в 2015-2016 роках.
“Це відбувалося, незважаючи на докази, в тому числі відеозаписи, з яких можна з упевненістю зробити висновок, що як мінімум до деяких з цих злочинів причетні проросійські ополченці з так званих “сил самооборони Криму”, – йдеться в звіті.
Правозахисники також наголошують, що фактичне керівництво Криму після його анексії Росією в 2014 році “обмежувало свободу вираження поглядів, зібрань і об’єднань”.
“До тих, хто відкрито симпатизував Україні, вживалися жорсткі заходи у відповідь. Найбільше постраждали кримські татари. Їхні публічні заходи постійно забороняли. ЗМІ, які працювали на кримськотатарській мові, були змушені закритися, у лідерів регулярно проходили обшуки в будинках, проти них порушувалися кримінальні справи, їх арештовували за політично вмотивованими звинуваченнями”, – сказано в звіті.
Згадуються в документі і репресії щодо Меджлісу кримськотатарського народу і його представників, затримання проукраїнських активістів і вироки Олегові Сенцову й Олександру Кольченку, яких російський суд визнав винними в організації терактів в Криму.
Нагадаємо, раніше РНБО розсекретила стенограму засідання під час окупації Криму.