Через підрив росіянами Каховської ГЕС національні парки “Великий Луг” і “Кам’янська Січ” перетворюються на пустелю

Дата: 18 Червня 2023
A+ A- Підписатися

На Херсонщині національні парки “Великий Луг” і “Кам’янська Січ” через підрив Каховської ГЕС поступово перетворюються на пустелю. Площа суші на території цих парків може збільшиться майже вдвічі.

Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Національний природний парк “Кам’янська Січ”. Джерело: фейсбук-сторінка Руслана Стрільця

За його словами, Держекоінспекція вже порахувала орієнтовні збитки для цих територій. Для нацпарку “Великий Луг” понад 15 мільярдів гривень, “Кам’янська Січ” понад 73 мільярди гривень. При цьому площа суші на території цих парків може збільшиться практично вдвічі. У нацпарку “Великий Луг” на понад 7 тисяч га, “Кам’янська Січ” на 5,5 тисячі га.

Парадокс, що коли сьогодні весь цивілізований світ відзначає День боротьби з опустелюванням та посухами та спрямовує зусилля проти цієї проблеми, ми говоримо про наслідки російського терору на українській землі. Світ не має права пробачити цей екологічний терор країні-агресору. Збройна агресія росіян – це не лише втрати тут і зараз. Це глобальні виклики для майбутніх поколінь“, – зазначив посадовець.

Національний природний парк “Кам’янська Січ”. Джерело: фейсбук-сторінка Руслана Стрільця

Стрілець пояснив, що нещодавно квітучі території та родючі ґрунти можуть перетворитися на пустелю, а це призведе до підвищення температур і поглибить кліматичну кризу на всій планеті, збільшить ризик посух та екстремальних погодних явищ. Світ має розуміти, що такими діями країна-терорист нищить не лише Україну. Наслідки відчують усі.

Щоб відновити ці території, відтворити тваринний і рослинний світ, підуть десятиріччя, вважає Стрілець. Фахівці Міністерства довкілля вже працюють над розробкою таких програм і заходів.

Нагадаємо, загибель диких тварин на Херсонщині, затопленій внаслідок підриву окупантами греблі Каховської ГЕС, попередньо оцінюється у понад 883 мільйони гривень.

Раніше ZMINA повідомляла, що внаслідок затоплення загинули щонайменше 149 тритонів. Вони занесені до Червоної книги хребетних Міжнародного союзу охорони природи, а також зараховані Конвенцією з охорони дикої флори й фауни та природного середовища існування в Європі до видів, що підлягають особливій охороні. 

Україна вимагає від ООН визнати підрив Каховської ГЕС екоцидом та геноцидом українців.

ZMINA разом з експертами-екологами та правниками розбиралася, який вплив має війна на природу та як Україна може домагатися справедливості за злочини Росії проти довкілля. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter