Адвокат розповів про три шляхи повернення політв’язня Костенка до України

Дата: 24 Березня 2016
A+ A- Підписатися

Адвокат українського політв’язня в Росії Олександра Костенка Дмитро Сотников відвідав підзахисного в колонії.

Зараз захисник намагається домогтися повернення Костенка до України, передає “Укрінформ”.

“На початку цього тижня я побував в колонії в Кірово-Чепіцьку у Олександра Костенка. Ми з моїм підзахисним продовжуємо шукати можливості для його звільнення або повернення на батьківщину. Діємо в контакті з консулом України (радником з консульських питань, – ред.) Геннадієм Брескаленком, який нещодавно також їздив до Костенка. Є три варіанти: умовно-дострокове звільнення, екстрадиція і касація до Верховного суду РФ. Кожен з цих шляхів неоднозначний”, – сказав Сотников.

Як розповів адвокат, 21 березня він подав клопотання про умовно-дострокове звільнення. За його словами, Костенко зараз намагається працювати, але йому складно, оскільки доводиться працювати однією рукою. Інша залишилась недолікованою після тортур з боку ФСБ.

За словами Брескаленка, адміністрація колонії загалом добре ставиться до Костенка, що буде мати вирішальне значення, коли суд розглядатиме умовно-дострокове звільнення. 

21 березня Костенко також написав дві заяви: в українське консульство в Москві і в Мін’юст України з проханням про його екстрадицію на батьківщину. Однак тут є складнощі щодо легітимності судових актів російських судів в окупованому Криму і щодо того, як виходити з цього правового вакууму.

Адвокат нагадує, що 24 лютого 2016 року так званий Верховний суд Криму змінив судові акти нижчих судів у справі Костенка, скоротивши йому покарання з 3 років 11 місяців до 3 років 6 місяців. Але при цьому, всупереч рекомендаціям, скарга була розглянута тільки за фактами конкретних зауважень вищого суду, без врахування зауважень захисника, що дає шанс в касаційній інстанції Верховного суду РФ.

Нагадаємо, 5 лютого 2015 року Олександра Костенка викрали біля дверей власного будинку в Криму та вивезли в невідомому напрямку. Викрадачами виявилися співробітники ФСБ. На наступний день йому повідомили, що це був арешт. Костенка катували, а пізніше звинуватили в нападі на співробітника “Беркуту” під час київського Майдану (Костенко кинув у нього камінь). Оскільки санкція статті не передбачала позбавлення волі, Костенка також звинуватили в незаконному зберіганні зброї. Його засудили до 4 років та 3 місяців позбавлення волі, пізніше термін скоротили на 4 місяці. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter