Окупанти розплачуються у магазинах майном, викраденим з держустанов, підприємств та помешкань цивільних – Маляр
Російські військові продовжують масово викрадати майно цивільних, а також вивозити приладдя з обʼєктів держустанов та підприємств. Наразі окупанти намагаються розплатитися ним у магазинах.
Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.
“Так, минулого тижня в населених пунктах Роздольне, Каланчак, Нова Збур’ївка та Гола Пристань Херсонської області під приводом проведення нібито антитерористичних заходів окупанти здійснювали обшуки будинків місцевих жителів, у тому числі тимчасово покинутих власниками”, – розповіла вона.
За словами Маляр, після цього військові РФ зазвичай намагаються придбати продукти та алкоголь у місцевих магазинах, пропонуючи продавцям розрахуватись вкраденими предметами побутової техніки, посудом, ноутбуками та смартфонами.
Показово, що габаритні вкрадені речі – холодильники, пральні машини та телевізори – окупанти вивозили військовими вантажними автомобілями, якими доставлялися боєприпаси.
Як відомо, росіяни не обмежуються викраденням техніки чи речами цивільних громадян, а й масово крадуть зерно. Так, на тлі новин про крадіжку росіянами зерна з України президент РФ Володимир Путін заявив про рекордні збори врожаю в Росії.
За час повномасштабного вторгнення з України росіяни викрали, за підрахунками експертів, зерна на щонайменше мільярд доларів. Якщо говорити про тонни, то згідно з даними NASA Harvest, на окупованій території України росіяни зібрали майже 6 мільйонів тонн пшениці.
Читайте також: “Зуби дракона” та примус до громадянства: як росіяни перетворили Бердянськ із курорту на військову базу
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і по платні психологічні консультації.