У суді над Чийгозом окупаційна влада застосовуватиме нову дискримінаційну норму
Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз сьогодні не буде присутнім на судовому засіданні по своїй справі. Таким чином російська влада вперше застосує дискримінаційну норму про дистанційну участь підсудного у судовому процесі першої інстанції.
Про це адвокат Микола Полозов повідомив Укрінформу.
“У четвер буду в Сімферополі. Там жорстка ситуація. Нагадаю, що, по-перше, справу Чийгоза, якому приписують “організацію масових безпорядків”, виділили в окреме провадження. По-друге, завтра вперше застосують нову норму, згідно з якою підсудний не буде присутнім на суді першої інстанції”, – сказав Полозов.
Він нагадав, що дана норма була прийнята 2014 року щодо деяких “важких” статей – 205 (тероризм), 212 (організація масових безпорядків). Раніше дистанційна присутність обвинувачених застосовувалася лише на засіданнях суду другої інстанції (наприклад, розгляд апеляції).
“А тут прокурор Домбровський подав клопотання і суд пішов йому назустріч. Абсурд ситуації в тому, що Чийгоз перебуватиме зовсім недалеко, в СІЗО, але на засідання його не привезуть. Я подаватиму скаргу”, – повідомив адвокат.
За словами Полозова, таким чином влада хоче протестувати використання нової норми закону. Наприклад, можливість відключати трансляцію, якщо обвинувачений почне виголошувати промови, які не подобаються суддям (раніше під час процесу у Чийгоза була низка яскравих виступів).
Нагадаємо, Чийгоза утримують за ґратами у ФСБ в окупованому Криму з 29 січня 2015 року.
У сфальсифікованій кримінальній справі про масові безчинства під час мітингу 26 лютого 2014 року біля будівлі Верховної Ради Криму проходять шестеро обвинувачених.
Троє з них – Ахтем Чийгоз, Мустафа Дегерменджі та Алі Асанов містяться у СІЗО-1 Сімферополя, ще троє – Ескендер Кантемір, Арсен Юнусов і Ескендер Емірвалієв чекають вироку вдома, їх взяли на поруки.
Так званий “верховний суд Криму” виділив справу Чийгоза в окреме провадження. Йому інкримінують організацію масових безпорядків біля стін парламенту АРК 26 лютого 2014 року.
20 липня суд продовжив арешт до 8 жовтня трьом фігурантам справи “26 лютого” – Ахтему Чийгозу, Мустафі Дегерменджі та Алі Асанову.