Окупанти за добу вбили 5 мешканців Донеччини і поранили 17 – ОВА
П’ятеро людей загинули і ще 17 дістали поранення в Донецькій області внаслідок обстрілів російськими окупантами протягом минулої доби.
Про це повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.
Так, за його словами, у Костянтинівці загинули 3 людини, поранені 14. Пошкоджено 7 багатоповерхівок, 7 гаражів та готель.
“На Горлівському напрямку 1 людина вбита і 1 поранена в Бахмуті, пошкоджена багатоповерхівка. Ще одна людина загинула в Парасковіївці Соледарської ТГ. Пошкоджені приватні будинки в Торецьку і 9-поверхівка в Нью-Йорку. Під періодичними обстрілами – околиці Часовоярської ТГ”, – наголосив голова ОВА.
Кириленко додав, що на Волноваському напрямку під обстрілами були Вугледар, Новоукраїнка, Пречистівка і Богоявленка, але в цих містах обійшлося без жертв.
На Донецькому напрямку 4 артобстрілів зазнало Курахове — пошкоджені 7 багатоповерхівок і 10 приватних будинків, будівлі 2 медичних закладів.
Також росіяни завдали ракетного удару по Константинопольському – влучили у сільгосппідприємство. В Авдіївці вночі тривали хаотичні обстріли – інформація про постраждалих не надходила.
Кириленко також повідомив, що на Лисичанському напрямку під ворожим вогнем перебуває Званівка та Переїзне Званівської громади і Сіверськ та Серебрянка Сіверської громади.
Нагадаємо, 28 січня, у суботу, окупанти обстріляли Костянтинівку, що на Донеччині. Внаслідок цього загинули троє цивільних та щонайменше чотирнадцять людей дістали поранення. За даними Донецької прокуратури, загинули двоє чоловіків віком 33 та 70 років, а також 36-річна жінка, переселенка з Бахмута.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.