Викраденого мешканця Генічеська Дмитра Захарова окупанти тримають в сімферопольському СІЗО №2
Викраденого росіянами в Генічеську Дмитра Захарова утримують в сімферопольському СІЗО №2 у тимчасово окупованому Криму: чоловіка забрали просто з вулиці ще 16 червня 2022 року, пізніше в російських пабліках з’явилося відео, в якому він нібито зізнається в тому, що розсилав окупантам повідомлення за наказом СБУ.
Раніше на запит дружини Захарова у ФСБ відповіли, що її чоловіка перевіряють “щодо заподіяння шкоди РФ у ході проведення СВО”, але його точне місце перебування не вказали — інформація про це з’явилася лише зараз, пише “Кримська правозахисна група” (КПГ).
“Як повідомляє КПГ із посиланням на свої джерела в окупованому Криму, Дмитра утримують у СІЗО №2 міста Сімферополь. Щодо нього “проводяться перевірочні заходи за протидію СВО”, – йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, наприкінці вересня адвокат Захарова отримав відповідь на свій запит від федеральної служби військ нацгвардії міноборони РФ, де повідомляється, що “за наявними станом на 27 вересня даними, Захаров. Д. С. не значиться в переліку осіб, затриманих за протидію спецоперації”.
У відповідь на запит дружини Захарова до кримської ФСБ йдеться, що проводиться перевірка його дій “на предмет заподіяння шкоди безпеці РФ під час проведення СВО. Особа перебуває в умовах, що унеможливлюють загрозу життю та здоров’ю”.
Як відомо, Запоріжжя та Херсонщина, за підрахунками правозахисників Центру прав людини ZMINA та Медійної ініціативи за права людини, є лідерами з кількості викрадень російськими військовими в Україні.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.