Росіяни незаконно етапували з Криму політв’язня Тимура Ялкабова до російської в’язниці – рідні
Засудженого на 17 років позбавлення волі у справі кримських мусульман Тимура Ялкабова етапували у в’язницю Дмитрограда в Ульяновській області Росії.
Про це інформує громадське об’єднання “Кримська солідарність”.
До цього Ялкабов перебував у СІЗО російського Новочеркаська. Ялкабов повідомив сім’ю, що у в’язниці міста Дмитрограда Ульяновської області РФ він відбуватиме перші 4 роки із 17 років свого кримінального терміну.
“Тимур розповів, що не скаржиться на здоров’я, і астма його поки що не турбує. Попросив за нього не перейматися. У в’язницю він прибув 11 січня”, – розповіла правозахисникам дружина Тимура Алія Ялкабова.
Як відомо, мешканці окупованої території перебувають під захистом Женевських конвенцій, що забороняють, зокрема, їхнє переміщення на території держави-окупанта чи за кордон. Правозахисники Регіонального центру з прав людини називають такі дії воєнним злочином і закликають мешканців Криму надсилати матеріали, які підтверджують цей воєнний злочин з боку Російської Федерації та окупаційної адміністрації півострова.
Наприкінці березня 2022 року Південний окружний суд у Ростові-на-Дону засудив кримськотатарських активістів Тимура Ялкабова та Ленура Сейдаметова до тривалих строків позбавлення волі за звинуваченням в “участі та організації терористичної діяльності на території Криму”. Апеляційна інстанція залишила цей вирок без змін.
Згідно з матеріалами справи, обвинувачені не мали зброї, вибухівки, боєприпасів, не планували вчиняти терористичний акт та не закликали інших до терористичних дій.
Захист і самі підсудні називають процес сфабрикованим і пов’язують арешти з вираженням громадянської позиції та публічною критикою силових структур за репресії щодо інших кримських татар.
Правозахисний центр “Меморіал” визнав фігурантів “справи кримських мусульман” політичними в’язнями.
Як відомо, Росія продовжила переслідування громадян України в тимчасово окупованому Криму в політично вмотивованих кримінальних справах з початку неспровокованої великої війни.
За оцінкою правозахисної організації “Крим SOS”, щонайменше 35% вироків нинішнім жертвам політично вмотивованих кримінальних переслідувань у Криму ухвалено після початку повномасштабного вторгнення. Здебільшого це люди, яких обвинувачують у нібито причетності до ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” або добровольчого кримськотатарського батальйону імені Номана Челебіджихана.
Як відомо, правозахисна спільнота в Україні переконана, що деокупація Криму припинить систематичні грубі порушення прав людини на півострові з боку Російської Федерації. Для цього вони закликають країни підтримати Україну постачанням зброї та військовим обладнанням у достатній кількості.