Лутковська поскаржилась спецдоповідачу ООН на відсутність довгострокових рішень по переселенцях

Дата: 07 Вересня 2016
A+ A- Підписатися

Через два роки після того, як сотні тисяч людей були вимушені залишити свої домівки і переїхати на безпечні території, у держави відсутнє єдине цілісне бачення подальшої долі внутрішньо переміщених осіб, досі не прийнято довгострокових рішень щодо них та їхньої реальної інтеграції в місцеві громади.

Про це заявила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська під час зустрічі зі спеціальним доповідачем ООН з прав людини внутрішньо переміщених осіб Чалокою Беяні, повідомляє прес-служба Уповноваженого.

Ще одна проблема, на яку звернула увагу Уповноважений з прав людини, – це відсутність взаємодії між центральними й місцевими органами влади.

“Підзаконні акти щодо внутрішньо переміщених осіб і без того дуже повільно приводяться урядом у відповідність до національного законодавства, а за відсутності розуміння органами влади на місцях суті ухвалених змін, ситуація ще більше загострюється, і як наслідок – проблеми і порушення прав тільки зростають”, – повідомила Лутковська.

Вона також зазначила, що в деяких регіонах країни, у яких сконцентрована висока частка внутрішніх переселенців, відчувається підвищене навантаження на територіальні громади.

“Є такі випадки, коли кількість внутрішньо переміщених осіб у громаді переважає загальну кількість населення, яка була до конфлікту. В цьому контексті ми спостерігаємо знову ж таки відсутність інституційної спроможності, адже необхідна робота на місцях не проводиться”, – переконана Лутковська.

Незважаючи на складність проблем внутрішньо переміщених осіб, які потребують комплексного вирішення, омбудсман України переконана, що спільні зусилля органів державної влади при значній підтримці громадських організацій та ініціатив можуть забезпечити ефективне їх розв’язання.

У свою чергу, Чалока Беяні звернув увагу на важливість врахування міжнародного досвіду під час планування подальших дій щодо вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб.

У зустрічі також взяли участь старший радник з правових питань Агентства ООН у справах біженців (UNHCR) Юг Біссо, спеціаліст з прав людини Моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні Олеся Огризко, представник Уповноваженого з питань дотримання прав внутрішньо переміщених осіб Жанна Лук’яненко, заступник керівника секретаріату Уповноваженого з прав людини Олена Смірнова.

Нагадаємо, спеціальний доповідач ООН з питань прав внутрішньо переміщених осіб Чалока Беяні перебуває в Україні з 1 по 9 вересня. В ході візиту він має зустрітися з представниками уряду, громадянського суспільства і сім’ями переселенців.

Спеціальний доповідач оцінить нинішній стан вимушених переселенців в країні і обговорить хід виконання рекомендацій щодо його поліпшення, які він представив за результатами свого попереднього візиту в 2014 році.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter