У Херсонській області окупанти викрали 381 людину – “КримSOS”
З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну окупанти викрали у Херсонській області 381 людину.
Про це повідомляє правозахисна організація “КримSOS”.
За даними організації, більшість людей, які були викрадені окупаційними військами, – цивільні особи.
“Крім того, щонайменше 60 громадян України були вивезені до території окупованого Криму з Півдня України”, – повідомив голова правління “КримSOS” Олексій Тільненко.
Окупована частина Херсонщини та Запорізької області, за оцінками правозахисників Центру прав людини ZMINA та Медійної ініціативи за права людини, є регіоном, де викрадають людей найчастіше.
Для утримання заручників росіяни на Херсонщині використовують будівлі СІЗО, у деяких населених пунктах, наприклад у Новій Каховці, облаштовують для цього гаражі та підвали, а в самому Херсоні людей тримали також на території дитячого приймальника-розподільника.
Нагадаємо, що 25 жовтня окупанти відкрили новий слідчий ізолятор у Сімферополі. Нове СІЗО розташоване на території виправної колонії суворого режиму №1 у місті Сімферополі. Його місткість – понад 300 осіб, що більш ніж удвічі менше за місткість СІЗО №1 у цьому ж місті.
За два дні після цього окупанти перевели обвинувачених у “тероризмі” громадян України, зокрема з новоокупованих південних територій, до нового СІЗО Сімферополя.
Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо ви стали потерпілим або свідком тортур, залиште інформацію про себе в онлайн-формі або ж напишіть на електронну адресу oh@humanrights.org.ua. Наш представник зв’яжеться з вами.
Отримана інформація буде використана для звернень у національні та міжнародні слідчі органи, зокрема, в Комітет ООН проти тортур, Незалежну міжнародну комісію ООН з розслідувань подій в Україні, Міжнародний кримінальний суд, Європейський суд з прав людини тощо для розслідування скоєних воєнних злочинів в Україні.