ОВА: На території дитячого приймальника-розподільника в Херсоні росіяни облаштували катівню

Дата: 15 Серпня 2022
A+ A- Підписатися

Російські військові облаштували на території окупованого Херсона катівню в будівлі МВС. 

Про це розповів голова Херсонської обласної військової адміністрації Ярослав Янушевич

Будівля із зеленим дахом – Херсонський дитячий приймальник-розподільник УМВС. Скриншот GoogleMaps

Новини про облаштування катівні на території Херсона, де росіяни тримають викрадених у регіоні людей, з’являлися ще у квітні. Однак тодішня Омбудсман Людмила Денісова лише розповідала про факт існування такого об’єкта, називаючи його аналогом донецької “Ізоляції”, але не вказувала його місцерозташування. 

За словами Янушевича, катівню облаштували на території Херсонського дитячого приймальника-розподільника УМВС. Розташований він у будинку на вулиці Партизана Желєзняка, 3.

“На сьогодні там проживають співробітники ФСБ РФ – орієнтовно 50 осіб. Є інформація, що в підвальних приміщеннях проводяться допити викрадених українців із застосуванням тортур”, – каже посадовець. 

З кінця лютого на Херсонщині росіяни затримують журналістів, політиків, активістів та інших не згодних з окупацією. Деяких тримають декілька днів, а інших можуть тримати в полоні місяцями. Для утримання заручників на Херсонщині окупанти також використовують будівлі СІЗО, однак у деяких населених пунктах, наприклад у Новій Каховці, для цих цілей облаштовують гаражі та підвали.

Правозахисники з коаліції “Україна. П’ята ранку” ще на початку вторгнення детально описали те, як виглядає російський план окупації регіону. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter