В окупованій Голій Пристані росіяни з ринку викрали місцевого
У тимчасово окупованій Голій Пристані на Херсонщині російські військові викрали місцевого.
Про це повідомили в поліції Херсонщини.
Росіяни викрали чоловіка з робочого місця на ринку. Дату викрадення не зазначають.
До чоловіка застосовували фізичне насильство й спочатку утримували в слідчому ізоляторі, а після перевезли в невідомому напрямку. Нині його місце перебування невідоме.
Випадок викрадення став не єдиним, який зафіксували правоохоронці. Так, у Херсоні цивільні зі зброєю, які назвалися російськими поліцейськими, спочатку размародерили будинок місцевої родини, а потім забрали двох чоловіків.
Правозахисникам відомо, що російські військові переміщують цивільних заручників та військовополонених з Херсонщини в невідомому напрямку. Вони кажуть, що переміщення є частиною оголошеної ними “евакуації”, проте істинні причини цих дій невідомі.
Як відомо, окупована частина Херсонщини, за підрахунками правозахисників Центру прав людини ZMINA та Медійної ініціативи за права людини, є одним з регіонів, де викрадають людей найчастіше.
Для утримання полонених росіяни використовують будівлі СІЗО, у деяких населених пунктах, наприклад у Новій Каховці, облаштовують для цих цілей гаражі та підвали, а в Херсоні людей тримають і на території дитячого приймальника-розподільника.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення, катування або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: no@humanrights.org.ua.