Дитяча уповноважена РФ усиновила незаконно вивезену з України дитину
350 дітей з Донецької та Луганської областей вже незаконно усиновлені і розселені в 16 регіонах Росії. Зокрема, і дитячий омбудсман РФ при адміністрації Путіна Марія Львова-Бєлова усиновила хлопчика, якого окупанти незаконно вивезли з Маріуполя.
Про це вона розповіла на пресконференції 26 жовтня.
“Свого сина я побачила, коли евакуювали з Маріуполя групу з 31 дитини”, – сказала Львова-Бєлова.
Львова-Бєлова поділилася статистикою, згідно з якою всього росіяни вивезли із зони проведення “спеціальної військової операції” до двох тисяч дітей-сиріт.
350 дітей з Донеччини та Луганщини вже незаконно усиновлені й розселені в 16 регіонах Росії, а ще більше тисячі очікують на незаконне усиновлення.
Омбудсман попередила, що скоро інформація про них буде розміщена в Державному банку даних і стане доступною для всіх кандидатів в усиновлювачі та опікуни.
Нагадаємо, що Міністерство фінансів США розширило санкційний список росіян, причетних до повномасштабного вторгнення в Україну. До списку додали 22 осіб та дві компанії. Зокрема, серед них опинилася і російська уповноважена президента з прав дитини Марія Львова-Бєлова.
Відомо, що коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і платні психологічні консультації.
Читайте також: “Куди і як повідомляти про незаконне переміщення дітей-сиріт на окуповану територію або в Росію – алгоритм Мінреінтеграції”.