“Газова залежність”: очільник Саксонії виступив за ремонт “Північного потоку-1” та переговори між РФ і Україною
Прем’єр-міністр німецької землі Саксонія Міхаель Кречмер висловився за відновлення поставок російського газу після війни та за участь Німеччини у просуванні можливості переговорів між РФ і Україною.
Про це повідомляє німецький журнал Der Spiegel.
Кречмер поставив під сумнів санкції проти Росії та закликав ЄС наполягати на розв’язанні цього питання шляхом переговорів.
“Нам потрібні довгострокові контракти на постачання зрідженого газу з США, Катару та інших арабських країн. Крім того, ми нарешті повинні мати власне родовище природного газу в Північному морі. А коли війна закінчиться, ми повинні знову використовувати газ з Росії”, – заявив Кречмер.
Відповідаючи на запитання, чи припускає він, що пошкоджений газопровід “Північний потік-1” потім буде відремонтований, Кречмер відповів: “Нам знадобиться трубопровідний газ, а це можливо лише при функціонуючих трубопроводах”.
За його словами, для припинення війни Німеччина повинна працювати з іншими країнами, щоб домогтися розв’язання проблеми шляхом переговорів.
“Зараз потрібні спільні дипломатичні зусилля ЄС, США, Китаю, Індії та Японії. Ця війна повинна бути зупинена”, — сказав Кречмер.
Він також додав, що ці переговори не призведуть до того, що Україні автоматично доведеться відмовитися від частини своєї національної території.
“Немає жодної причини, чому Україна повинна віддати навіть один квадратний метр своєї території. Збитки від війни мають бути компенсовані Росією, воєнні злочинці мають бути притягнуті до відповідальності. З такою позицією треба йти на мирні переговори”, — сказав Кречмер.
Нагадаємо, Російська Федерація під час свого повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населення, воєнними злочинами та злочинами проти людяності.
За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони та голови МЗС Росії Сергія Лаврова, Кремль не збирається обмежувати свою військову агресію Сходом і планує повне знищення України.
З 24 лютого до 2 жовтня Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 15 246 випадків загибелі або поранення цивільних осіб в Україні: 6 114 загиблих і 9 132 поранених. В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. За підрахунками Міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 8 мільйонів стали внутрішньо переміщеними особами.