Внаслідок російського обстрілу Харківщини загинув водій швидкої
Сьогодні під час ворожого обстрілу Харківщини загинув водій Центру екстреної медичної допомоги. Росіяни також обстріляли населені пункти Чугуївського, Куп’янського, Харківського, Ізюмського та Лозівського районів області.
Про це повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.
“Сьогодні вранці в селищі Дворічне під час обстрілу загинув водій Центру екстреної медичної допомоги, чоловік просто йшов на роботу”, – йдеться в повідомленні.
За інформацією Синєгубова, минулої доби окупанти масово обстрілювали населені пункти Чугуївського, Куп’янського, Харківського, Ізюмського та Лозівського районів області – пошкоджено приватні будинки, господарські будівлі, гаражі та магазини.
“У Куп’янську внаслідок обстрілів горіли церковна школа, господарська споруда та магазин. За даними обласного Центру екстреної медичної допомоги, протягом доби з пораненнями від ворожого обстрілу госпіталізовано п’ятьох осіб. Усі вони мешканці Куп’янського району”, – написав голова ОВА.
У Першотравневому росіяни ракетою вдарили по житлових будинках та господарських спорудах – горіли автомобілі. На місці знайшли уламки “Іскандера”. За даними ДСНС, під завалами знайшли сімох загиблих людей.
У Вовчанську через обстріл горів гаражний кооператив та приміщення м’ясокомбінату – без потерпілих. У Харківському районі внаслідок обстрілу горів дачний будинок.
Розмінування території Харківської області триває. Минулої доби піротехнічні підрозділи ДСНС знешкодили 906 вибухонебезпечних предметів.
Як відомо, внаслідок обстрілу російськими військовими 26 вересня міста Первомайськ на Харківщині загинула 15-річна дівчина. Окупанти поцілили в критичну інфраструктуру та повністю зруйнували два приватні будинки.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.