Росіяни обстріляли Дніпропетровщину з “Ураганів”, загинула дитина і ще десятеро цивільних зазнали поранень
“У Зеленодольську росіяни убили 9-річного хлопчика. Пообіді вони двічі обстріляли Зеленодольську громаду з “Ураганів”. Попередньо, 10 людей постраждали. Усі у лікарні. Більшість – важкі”, – йдеться у повідомленні.
Голова ОВА додав, що внаслідок обстрілів у Зеленодольську понівечені 8 багатоповерхівок, магазини, дитячий садок, ліцеї та ЦНАП.
За інформацією оперативного угруповання військ, російські окупанти обстріляли Зеленодольську громаду з реактивних систем залпового вогню “Ураган” із використанням касетних снарядів. У Зеленодольську пошкоджено житлові будинки, адміністративні будівлі, об’єкти промислової інфраструктури.
У селі Велика Костромка зафіксовано влучання по відкритих поверхнях, минулося без втрат.
Як відомо, під час повномасштабного вторгнення російські військові атакують цивільні об’єкти в Україні у 60 разів частіше, ніж військові. За даними Центру протидії дезінформації, пошкоджено чи зруйновано, наприклад, понад 50% всього житлового фонду Маріуполя, Харкова, Чернігова, Бучі, Сєвєродонецька та Лисичанська.
Нещодавно російське міністерство оборони визнало, що обстрілює Україну гіперзвуковими ракетами.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.