У США послабили санкції проти ФСБ, які застосували через кібератаки
Міністерство фінансів США послабило санкції, запроваджені проти Федеральної служби безпеки Росії через звинувачення у причетності до кібератак.
Відповідний документ опублікований на сайті американського відомства, передає ВВС Україна.
Згідно з документом із назвою “Генеральна ліцензія номер 1”, Мінфін США дозволяє усі угоди з ФСБ, заборонені раніше двома указами колишнього президента США Барака Обами від 1 квітня 2015 року та від 28 грудня 2016 року.
Документ дозволяє угоди, спрямовані на “запит, отримання, використання, оплату або застосування ліцензій, дозволів, сертифікатів або повідомлень, випущених або зареєстрованих Федеральною службою безпеки, для імпорту, розповсюдження або використання продуктів інформаційних технологій в Російській Федерації”.
При цьому загальна вартість угоди не повинна перевищувати 5 тисяч доларів на рік. Які саме технології маються на увазі, не уточнюється.
У документі також наголошується, що для експорту товарів або технологій, що є предметом особливого експортного регулювання, потрібно буде отримувати дозвіл Міністерства торгівлі.
При цьому документ уточнює, що він не дає дозволу на експорт або реексспорт товарів і технологій самої ФСБ або того, хто виступає від імені організації. Також документ не дозволяє експорт товарів або послуг в анексований Росією Крим, який США вважають територією України.
Тим часом речник Білого дому Шон Спайсер заявив, що Мінфін США не пом’якшив санкції проти ФСБ Росії, “уточнив певні винятки”.
”Ми не пом’якшуємо санкції, – заявив він на брифінгу. – Це звичайний порядок справ для мінфіну, коли санкції запроваджені, повернутися і уточнити певні винятки для різних галузей промисловості чи товарів і сфер діяльності”.
Нагадаємо, колишній президент Барак Обама ввів санкції через звинувачення в тому, що Росія брала участь у кібератаках на американські політичні структури. Росія ці звинувачення послідовно відкидала.