Адміністрація президента розсилала “темники” про користь е-декларування активістами
Адміністрація президента розіслала темники депутатам від БПП, що стосуються аргументації на користь поширення електронного декларування на антикорупційні громадські організації.
Відповідні документи має у своєму розпорядженні “Українська правда”.
У “темниках”, зокрема, вказано, що “особи, які беруть участь у реалізації в Україні відповідних програм міжнародної допомоги, у роботі громадських об’єднань, інших непідприємницьких товариств, діяльність яких спрямована на запобігання та протидію корупції, мають вирішальний вплив на формування державної політики та на діяльність ключових органів із запобігання та протидії корупції”. А також, що сьогоднішні “представники громадськості – це завтрашні політики”.
Водночас в АП аргументують дії влади тим, що, начебто, “останнім часом стали непоодинокими випадки звинувачень у недоброчесності окремих знакових представників громадських організацій”.
Таким чином, електронне декларування доходів представників ГО має, як ідеться в “темниках”, “мінімізувати спекуляції навколо статків та конфлікту інтересів таких осіб”, а також “посилюватиме їхню відповідальність і сприятиме зміцненню суспільної довіри до антикорупціонерів”.
Наголошується також, що нові правила “поширюватимуться лише на керівний склад неурядових організацій і не зачіпають рядових членів організацій”.
Серед пропонованих аргументів на користь прийняття вказаних змін до законодавства також вказано, що Україна таким чином “використовує передовий досвід держав-членів Європейського Союзу – Латвії, Португалії, Румунії серед інших, а також США, де керівний склад американських неприбуткових організацій повинен оприлюднювати свої доходи (форма IRS 990)”.
В АП також наголошують, що вето президента, як того вимагали, зокрема, міжнародні правозахисні організації, унеможливлює звільнення від декларування “169 тисяч українських військовослужбовців та контрактників, які захищають Україну від російського агресора”.
Крім цього, в темнику наводяться типові аргументи проти е-декларування доходів антикорупційників, як то, наприклад, “особиста помста президента і його адміністрації”, а також контраргументи, на які пропонують посилатися.
“Не може бути й мови про якусь помсту, адже е-декларація не покарання, а форма цивілізованого контролю”, – йдеться, зокрема, в “темнику”.
Також згадуються скандали навколо антикорупціонерів – “лобізм Чумака, нерухомість Лещенка, Заліщук та Найєма, декларація та лобізм Шабуніна” та обговорення цієї теми в медіаспільноті.
“Це (е-декларування) – інструмент оздоровлення громадянського суспільства та його очищення від “фейкових” борців з корупцією, колишніх можновладців, які використовують створені неурядові організації як схему укриття від декларування своїх неправомірно отриманих статків”, – сказано також у документі.
В свою чергу на прохання прокоментувати документ в прес-службі адміністрації президента “Українській правді” заявили наступне: “Жодних темників адміністрація президента України не надсилає”.
Водночас у властивостях одного з файлів розсилки, який опинився в розпорядженні УП уже після коментаря адміністрації президента, автором зазначено Єлісєєва Костянтина Петровича.
Як відомо, людина з таким ім’ям займає посаду заступника глави адміністрації президента, де відповідає за міжнародну політику.