Журналіст Сущенко написав із “Лефортова” лист подяки за підтримку
Український журналіст Роман Сущенко, якого минулого року незаконно заарештували в Росії, подякував усім українським та іноземним колегам по журналістському цеху за підтримку і солідарність.
Про це він написав у своєму листі із СІЗО “Лефортово”, передає “Укрінформ“.
“Останні півроку доля дарує мені унікальну можливість оцінити та відчути силу і глибину журналістської солідарності та підтримки від багатьох колег по цеху, професійних та громадських організацій. Дякую вам за ці хвилини!” – пише Сущенко.
Крім колективу свого інформагентства, він подякував паризьким колегам Аллі Лазаревій, Анні Чесановській, Александру Мельнику, Галі Аккерман, Юрію Сафронову, Бенуа Віткіну, Констанс Борк, брюссельській колезі Ірині Сомер, кореспонденту “1+1” у Берліні Наталії Фібріг, московському кореспонденту УНІАН Роману Цимбалюку.
Сущенко також вдячний за підтримку НСЖУ, Міжнародній та Європейській федераціям журналістів, Європейському альянсу інформаційних агентств, Асоціації польських журналістів, “Репортерам без кордонів”, а також представникам ПЕН-клубу, у тому числі віце-президентові Джону Максвеллу Кутзее, які писали йому листи, та іншим.
“Я вам щиро дякую і вірю, що незабаром настане той день, коли зможу подякувати вам особисто”, – наголошує незаконно ув’язнений український журналіст.
Він згадує, що у квітні 2017 року виповнюється 15 років, як він свідомо присвятив своє життя журналістиці.
“З того часу мені не доводилося шкодувати про свій вибір”, – написав Сущенко.
Він також ділиться своїми роздумами про цінність журналістики, яка, з одного боку, має служити суспільству, а з іншого, встановлювати високу планку суспільних ідеалів і цінностей.
Нагадаємо, власний кореспондент “Укрінформу” у Франції Роман Сущенко був затриманий 30 вересня у Москві, де перебував із приватним візитом.
Його звинуватили у шпигунстві, заявивши, що він є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР спростували звинувачення ФСБ.
Після закритих слухань 1 жовтня суд ухвалив рішення про його арешт на два місяці – до 30 листопада. Усупереч міжнародним нормам та двостороннім домовленостям між Україною і Росією, Сущенку в перші дні було відмовлено в основному праві – побачитись з адвокатом та українським консулом.
7 жовтня слідство в РФ пред’явило українському журналістові офіційне звинувачення в шпигунстві.
Українські громадські організації вважають, що арешт журналіста інформаційного агентства “Укрінформ” Романа Сущенка в Москві треба розцінювати, як наступ на свободу слова, та закликають український уряд і міжнародну громадськість захистити українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму.
Захист Сущенка домагається визнання його російськими та міжнародними правозахисними організаціями політв’язнем.