Українці ще кілька місяців можуть позиватися проти Росії в Європейському суді з прав людини
Редактор вважає, що стягнути з Росії компенсації можна буде за судовими рішеннями в межах всеосяжного врегулювання.
Під час розгляду резолюції надійшло повідомлення про те, що Росія, розуміючи, яким буде рішення щодо неї, подала до Страсбурга заяву про самостійний вихід. Проте це не зупинило процедури виключення.
В ухваленому документі ПАРЄ рекомендувала припинити членство РФ у Раді Європи через несумісність дій Росії з принципами організації.
Водночас через те, що країна до кінця нинішнього року формально лишається учасником організації, тут попросили пришвидшити розгляд позовів проти Росії в Європейському суді з прав людини.
Попри те що російські дипломати проінформували про денонсацію Європейської конвенції з прав людини та відмову від сплати щорічного членського внеску до РЄ, це не звільняє РФ від відповідальності за систематичні порушення прав людини, які вона вчинила на території України, Грузії та в себе вдома, пояснили юристи “Крим SOS“.
Офіційно Росія вийде з Ради Європи лише 1 січня 2023 року, тож усі індивідуальні та міждержавні скарги, подані проти РФ до цього моменту, розглядатимуться й надалі.