“Давно час, але все ж”: російський дипломат при ООН у Женеві подав у відставку через війну в Україні
Співробітник російського постійного представництва при ООН у Женеві Борис Бондарев заявив про свою відставку через війну з Україною.
Про це він повідомив у своєму фейсбуку.
Бондарев обіймав у постійному представництві посаду радника й, за його словами, перебував на дипломатичній службі два десятки років. Росіянин каже, що за цей час “рівень брехні та непрофесійності в роботі МЗС постійно зростав” і нині міністерство “не займається дипломатією, а сіє брехню, розпалює ненависть та війну”.
“Останніми роками це набуло просто катастрофічного масштабу. Замість неупередженого інформування про те, що відбувається, неупередженого аналізу та тверезого прогнозування – пропагандистські кліше на кшталт радянських газет 30-х років. Вибудувано систему, яка обманює сама себе. Міністр Лавров – добра ілюстрація деградації цієї системи. За 18 років він пройшов шлях від професіонала й освіченого інтелектуала, на якого хотілося рівнятися багатьом співробітникам міністерства, до людини, що постійно транслює заяви, які суперечать одна одній, і загрожує світові (тобто й Росії теж) ядерною зброєю!” – говорить Бондарев.
Дипломат зізнається, що йому ніколи ще не було так соромно за свою країну та свою роботу, як 24 лютого цього року.
“Я навчався на дипломата і хотів би й надалі працювати на свою країну. Але сьогодні, на жаль, залишатися на держслужбі й дотримуватися згубного політичного курсу означає зраджувати свою Батьківщину. Не хочу та не можу цього робити. У зв’язку з цим я вирішив звільнитися”, – каже Бондарев.
Заяву про звільнення Бондарева опублікував у своєму твіттері юрист, правозахисник та виконавчий директор неурядової організації UN Watch Гілель Ноєр.
Нині, за словами російського дипломата, керівництво ще не відповіло йому щодо прохання про звільнення. Покидати Женеву він не планує.
“Чи стурбований можливою реакцією Москви? Мене це хвилює”, – заявив він, спілкуючись із агенцією Associated Press.
Бондарев каже, що деякі його колеги вимушені “тримати язики за зубами”, а також припустив, що його випадок може стати прикладом. Окрім публікації у фейсбуку росіянин надіслав електронною поштою близько 40 дипломатам текст, у якому наголосив, що ті, хто задумав війну з Україною, “хочуть тільки одного – залишитися при владі назавжди, жити в помпезних палацах, побудованих з несмаком, плавати на яхтах, за тоннажем і вартістю порівнянних з усім Військово-Морським флотом Росії, насолоджуючись необмеженою владою та цілковитою безкарністю”.
Випадок зі звільненням Бондарева є першим подібним серед російських дипломатів, які послідовно виправдовують злочини, що скоює Росія на території України й в інших країнах.
До прикладу, колишній постійний представник РФ у Радбезі ООН Віталій Чуркін у 2014-му спростовував інформацію про наявність російських військових у Криму, згодом неодноразово звинувачував Україну в розпалюванні війни на Донбасі, брехав про трагедію малайзійського “боїнга” МН-17, а також називав постановними кадри російських бомбардувань цивільних об’єктів, зокрема шкіл, у Сирії.
Його наступник Василь Небензя також відомий низкою висловлювань, наприклад щодо звірств росіян у Бучі. Так, він говорив, що тіл цивільних, які побачив світ після звільнення від окупації Київщини, не було під час перебування там російських військових.
Чинний міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров на 16-й день повномасштабного вторгнення Росії взагалі казав, що РФ не нападала на Україну.
У квітні президент України Володимир Зеленський, виступаючи під час засідання Ради Безпеки ООН, нагадав російським дипломатам про долю міністра закордонних справ Німеччини у 1938–1945 роках Йоахіма фон Ріббентропа: його стратили за підсумками Нюрнберзького процесу.
Фотографія обкладинки: TASS / Scanpix