МЗС Швеції закликає скасувати е-декларації для активістів та ратифікувати Стамбульську конвенцію

Дата: 15 Червня 2017
A+ A- Підписатися

Міністр закордонних справ Швеції Маргот Вальстрьом закликала Україну скасувати електронне декларування доходів для активістів.

Про це вона повідомила під час зустрічі із головою МЗС України Павлом Клімкіним та Литовської Республіки Лінасом Лінкявічюсом, передає ВВС Україна.

За її словами, громадянське суспільство має спостерігати за реалізацією реформ.

“І я вважаю, що закон про електронні декларації має певні недоліки, і ми сподіваємося, що вони будуть усунені у цій версії, що дозволить громадянському суспільству продовжувати їхню важливу роботу”, – заявила Маргот Вальстрьом.

Також вона зазначила про важливість реформування Верховного суду, який має бути важливою складовою прозорої системи судочинства.

Окрім того, Вальстрьом сподівається, що Україна ратифікує Стамбульську конвенцію про запобігання насильства стосовно жінок.

Як відомо, 23 березня 2017 року Верховна Рада України ухвалила законопроект №6172, внесений Президентом України Петром Порошенком. Ним передбачалося внесення змін та доповнень до Закону України “Про протидію корупції”. Зокрема, згідно з цим правовим актом військовослужбовці-контрактники та мобілізовані бійці звільняються від обов’язку заповнювати електронні декларації. Однак під час розгляду в сесійній залі народний депутат Тетяна Чорновол з голосу внесла поправку, якою передбачається обов’язок електронного декларування для представників громадських організацій, які працюють у сфері запобігання, протидії корупції, і всіх тих суб’єктів, хто співпрацює з такими організаціями.

Законопроект розкритикували Європейський Союз, Сполучені Штати Америки, Великобританія, Німеччина, а також ряд неурядових організацій, серед яких Freedom House, Transparency International, Міжнародний фонд “Відродження”, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Реанімаційний пакет реформ, Фундація Будинків прав людини, Human Rights Watch, Центр політико-правових реформ.

Незважаючи на хвилю критики, 27 березня президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону “Про протидію корупції”. Напередодні на зустрічі з представниками громадських організацій Порошенко заявив, що мусить підписати законопроект через необхідність врахування інтересів військовослужбовців. Водночас президент підтримав необхідність створення робочої групи за участю представників громадських організацій, АП і депутатів Верховної Ради для узгодження змін до відповідного закону.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter