“Я домовилась, щоб тебе звільнили”: матері російських солдатів штурмують військкомати, щоб забрати синів з армії
Матері російських солдатів намагаються за будь-яку ціну забрати своїх синів із війни в Україні, використовуючи для цього зв’язки серед військового керівництва РФ.
Про це повідомляє Служба безпеки України.
Як один з доказів цього СБУ публікує перехоплену розмову солдата 36-ої окремої мотострілецької бригади РФ з дислокацією у Борзі, що в Забайкальському краї.
“Це військове формування “відзначилося” тим, що ще у 2015 році під виглядом “донецьких сепаратистів” воювало проти України. Тепер їх кинули під Київ, як досвідчених головорізів. Та ця зустріч з ЗСУ для багатьох із них стала фатальною”, – пише пресслужба СБУ.
Мати каже своєму синові, що домовилася з командуванням, щоб він звільнився з російської армії і повернувся додому.
“Я домовилась, ти можеш просто підійти до головнокомандуючого і сказати, що ти більше не будеш туди заходити, і приїдеш додому, звільнишся, і тобі за це нічого не буде”, – говорить жінка.
Вона радить сину не сподіватися, що їх скоро виведуть:
“…Не будуть виводити, зараз будете назад сюди заходити. Це все ще не припиниться, вивозять техніку та везуть людей туди. Хто загинув заміняють цими ось залишками”.
Матір також перелічує, у скількох знайомих жінок вже загинули чоловіки або сини.
За даним Генерального штабу, станом на 9 березня у війні Росії з Україно загинули близько 19100 російських військових.
Нагадаємо, що в Україні з’явилися табори для російських військовополонених. Про це заявила Генпрокурорка Ірина Венедіктова.
У МВС наголосили на тому, що з російськими полоненими в Україні поводитимуться відповідно до норм міжнародного гуманітарного права, а згодом вони працюватимуть на відновлення української економіки.
Апарат РНБО України створив сайт “Окупант”, який надає інформацію про військовополонених збройних сил РФ, які вторглися на територію України, починаючи з 24 лютого 2022 року.
У Центрі протидії дезінформації при РНБО повідомили, що порталом зможуть користуватися громадяни Росії, зокрема родини солдатів або їхні знайомі, для отримання інформації про стан і місце перебування полонених.