У Бучі ідентифікували тіла вже 163 містян

Дата: 08 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

У Бучі на Київщині влада змогла ідентифікувати тіла вже 163 вбитих росіянами містян. 

Про це мер міста Анатолій Федорук розповів в інтерв’ю “Голосу Америки”. 

Цвинтар у Бучі, 6 квітня 2022 рік. Фото: Ronaldo Schemidt/AFP

Зі звільненої від окупантів Київщини на експертизу вивезли понад 400 тіл цивільних. Лише у Бучі росіяни вбили 320 людей й майже всі вони загинули від куль, а не від артилерії.

“Щодня ми знаходимо все нові та нові тіла загиблих, у різних куточках нашого міста – на городах, у паркових зонах, на теренах дитячих майданчиків. Це, крім тих, про які вже писали ЗМІ. Нині ми змогли ідентифікувати 163 загиблих. Це громадяни нашого міста, які були цинічно вбиті, по-звірячому закатовані росіянами. Ми знаємо їхні прізвища, ім’я, по батькові, де вони проживали, хто вони були – батьком чи сином, чи дружиною у тій чи іншій сім’ї”, – каже Федорук. 

Очільник міста зазначає, що влада вже встигла оглянути приблизно 80% території Бучі, однак досі є ділянки, куди йти небезпечно: 

“Йти у лісисту місцевість чи берегову зону поруч із населеними пунктами небезпечно. Це території, де стояли російські війська, з яких обстрілювали Київ та інші населені пункти, тому вони ще заміновані й туди ніхто, крім фахівців, ще не може ступати”. 

До російської окупації у Бучі жили 50 тисяч людей. Під час захоплення міста у ньому залишались 3700 осіб й, за словами Федорука, в населених пунктах, що входять до громади, майже 80% мешканців залишилися, бо не мали змоги виїхати. 

Нагадаємо, що одну з вбитих росіянами жінок у Бучі вдалось упізнати за манікюром. Ірина Фількіна загинула на початку березня, ймовірно, коли намагалась дістатись на велосипеді додому, щоб забрати речі. Рідні досі не можуть забрати її тіло, адже невідомо, де саме воно знаходиться. 

Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.

Фотографія обкладинки: AP

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter