Рада так і не голосувала за закон по Донбасу. Чого хотіли нардепи?

Дата: 05 Жовтня 2017
A+ A- Підписатися

У Верховній Раді не відбулось заплановане на сьогодні голосування по президентському закону про реінтеграцію Донбасу через блокування президію депутатами фракції “Самопомочі”.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій оголосив засідання 5 жовтня закритим і пообіцяв повернутись до розгляду законопроекту №7163 завтра, передає Українська правда.

На думку депутатів “Самопомочі”, законопроект “легалізує Мінські домовленості, які підписували бойовики”.

У свою чергу фракція “Народний фронт” вимагала перед голосуванням вилучити з законопроекту згадку про Мінські домовленості й передбачити фіксацію виведення окупаційних військ із території України.

“Законопроект №7163 треба й необхідно обов’язково доповнити положенням про те, що факт виведення російських військ, їхніх найманців з окремих районів Донецької й Луганської областей повинен засвідчуватися указом президента, який він підписує лише на основі спільного подання міністра внутрішніх справ та міністра оборони України. Це друга умова нашого голосування за проект у другому читанні“, – заявив лідер фракції Максим Бурбак.

З приводу законопроекту висловлювались також секретар Ради національної безпеки й оборони Олександр Турчинов та автори двох альтернативних законопроектів – Оксана Сироїд та Юрій Іллєнко.

Турчинов назвав законопроект дуже важливим. Секретар профільного комітету Іван Вінник сказав, що роботу над ним вели практично 3 роки агресії Росії.

Сироїд (“Самопоміч”) заявила, що поняття про окупацію без фіксації дати її початку – “порожні слова”, а крім того, потрібна прив’язка до Криму.

На її думку, президентський законопроект щодо Донбасу – це повторення харківських угод і будапештського меморандуму. 

“Свободівець” Іллєнко також заявив, що у законі є згадка про Мінські угоди, “написані під диктовку Кремля”, а в його законопроекті “прибираємо згадки про ганебні угоди”.

“У Резолюції Ради безпеки ООН сказано, що Україна має виконувати Мінські угоди в повному обсязі”, – нагадав він, коментуючи правку, внесену комітетом нацбезпеки. 

“Давайте не піддаватися на шантаж, не важливо, звідки він іде – зі сходу чи з заходу”, – закликав Іллєнко.

Сергій Соболєв із “Батьківщини” також заявив, що резолюцію Радбезу ООН, на яку посилаються в комітеті, готувала Росія, щоб узаконити Мінські угоди.

Під час обговорення Ігор Луценко з “Батьківщини” вніс іще один альтернативний законопроект (№7163-3) – але Ірина Геращенко запропонувала внести правки до другого читання.

Перед закриттям засідання Парубій зазначив, що для досягнення компромісу лідери фракцій домовилися про вилучення із законопроекту всіх пунктів, які стосуються Мінських угод.

Він наполягає, що це була узгоджена позиція. Водночас фракція “Самопомочі” продовжувала блокувати парламенту, і ця ситуація видається спікеру незрозумілою.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter