Роскомнагляд заблокував сайт правозахисного проєкту “ОВД-Інфо”
Луховицький районний суд Московської області, на вимогу місцевого прокурора, заблокував сайт російського правозахисного проєкту “ОВД-Інфо”.
Про це повідомляє Інтерфакс із посиланням на дані Роскомнагляду та “ОВД-Інфо” у телеграмі.
На пошту проєкту 13 грудня надійшов лист без адресата з вимогою з‘явитися в прокуратуру наступного дня о 10.00 годині. Коли адвокатка проєкту прийшла в призначений час, їй не пояснили суті претензії.
15 грудня матеріали щодо блокування сайту та окремої сторінки “ОВД-Інфо” передали до суду, не повідомивши про це проєкт. 20 грудня суд виніс рішення про обмеження.
На самому сайті опублікували заяву про те, що жодних офіційних повідомлень про перевірку прокуратури чи вимог видалити будь-який протиправний контент його представники не отримували, як не отримували й інформації про засідання суду чи блокування сайту.
“Ми вважаємо це приховане блокування актом державної цензури, мета якої — зупинити нашу роботу. Ми не визнаємо цензуру та продовжимо роботу проєкту. Ми обов’язково оскаржуватимемо рішення суду і зробимо все можливе, щоб ви завжди мали доступ до наших новин, сервісів, правових інструкцій та інших матеріалів“, – йдеться у заяві.
Пізніше у Роскомнагляді повідомили “Інтерфаксу”, що проєкт “ОВД-Інфо” заблокований за пропаганду тероризму та екстремізму.
“Згідно з текстом судового рішення, забороненою визнається інформація медіапроєкту, спрямована на виправдання діяльності екстремістських та терористичних об’єднань, що виправдовує дії учасників подібних організацій, розміщена на інформаційному ресурсі НКО-іноагента, а також в акаунтах соціальних мереж організації. З урахуванням викладеного діяльність медіапроєкту спрямована на пропаганду тероризму та екстремізму на території РФ“, – вказано у повідомленні.
Також у Роскомнагляді додали, що вже спрямували вимоги щодо необхідності видалення акаунтів організації до адміністрацій соціальних мереж.
Нагадаємо, Мін’юст РФ у вересні поточного року вніс медіапроєкт “ОВД-Інфо” до Реєстру незареєстрованих громадських об’єднань-іноагентів. За даними відомства, джерелами фінансування проєкту виступають правозахисний центр “Меморіал” (внесений у РФ до реєстру іноагентів), Європейська комісія та Міжнародна федерація за права людини (Federation internationale des ligues des droits de l’Homme, FIDH).