Священнику ПЦУ на три місяці заборонили дописувати в соцмережі через дискримінаційну публікацію про жінок

Дата: 08 Червня 2021
A+ A- Підписатися

Єпархіальна рада Православної церкви України (ПЦУ) покарала полтавського священника і депутата від “Європейської солідарності” Олександра Дедюхіна за його висловлювання щодо теми жінок і абортів у фейсбуку. 

Про це повідомляє ТСН.

Олександр Дедюхін. Фото: сторінка Дедюхіна у фейсбуку

Олександр Дедюхін – 47-річний протоієрей Православної церкви України та настоятель Свято-Миколаївського храму ПЦУ в Полтаві. Чоловік також відомий блогер у ютубі та фейсбуці, де має понад 30 тисяч підписників. 

Допис, приводом для якого стало покарання, священник опублікував 1 червня, у День захисту дітей. У ньому він виклав свої думки щодо відповідальності жінок та чоловіків у питанні переривання вагітності. 

“Мені тут палко пишуть, мовляв, не можна вважати жінку лише інкубатором, матка – це її тіло, а всі противники абортів нехай забирають ембріони й ростять їх самі. Просто якщо хоча б на мить приспустити перетинки між звивинами, то можна дізнатися, що ембріон у матку потрапляє внаслідок певних дій, вчинених самою жінкою. Як там старі люди кажуть: “Сучка не схоче – кобель не скоче”. І якщо ти вже дала згоду на одне, то, будь ласка, неси відповідальність. При цьому зауважу, що відповідальність чоловіка набагато більша, в нас же ж патріархат, а не щось”, – йшлось у ньому. 

Згодом Дедюхін відкоригував публікацію, однак вона все одно спричинила хвилю критики. У коментарі BBC Україна речник ПЦУ, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій навіть наголосив, що, на його думку, стилістика низки дописів Дедюхіна виходить далеко за межі прийнятного в спілкуванні з боку священника. 

“На численні зауваження з боку ієрархів, зокрема і мої, отець Олександр реагує критично, сприймаючи їх як обмеження свого комунікаційного таланту”, додав він.

За дискримінаційну публікацію про жінок, згідно з рішенням Єпархіальної ради Православної церкви України, Дедюхіну на два місяці заборонили звершувати богослужіння і три місяці писати в соцмережах. У разі якщо священник порушить ці правила, його питання може розглянути Священний синод ПЦУ.

Нагадаємо, що минулого року в сусідній Польщі Конституційний суд визнав незаконними аборти. Відтоді в країні жінки не можуть перервати вагітність, навіть якщо медичні показники свідчать про ризик важкого ураження плода або невиліковної хвороби, яка загрожує його життю.

Таке рішення викликало обурення в ЄС та спричинило збільшення кількості польок, які хочуть зробити аборт за кордоном. Польське законодавство в питанні абортів і до запровадження заборони було одним з найсуворіших у Європі. Це призвело до появи явища “абортивного туризму”, а також існування “абортивного підпілля”.

Фотографія обкладинки: з відкритих джерел 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter