Фігуранти бахчисарайської “справи Хізб ут-Тахрір” очікують етапу до Ростова-на-Дону – адвокат

Дата: 03 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

Кримчан Зеврі Абсеїтова, Ремзі Меметова, Рустема Абільтарова і Енвера Мамутова, які фігурують у бахчисарайській “справі Хізб ут-Тахрір”, найближчим часом етапують до Ростова-на-Дону для продовження судового процесу.

Про це стало відомо зі слів адвоката Еміля Курбедінова, передає у Facebook громадське об’єднання “Кримська солідарність”.

Захисник пояснив, що етап планується у зв’язку з тим, що матеріали справи передали на розгляд у Північно-Кавказький окружний військовий суд.

У підконтрольному Росії Верховному суді Криму у вівторок, 3 квітня, пройшов розгляд апеляційної скарги на рішення Київського райсуду Сімферополя, що обмежив час ознайомлення Мамутова та Курбедінова з матеріалами справи.

“Слідчий ФСБ вважає, що ми навмисне затягуємо ознайомлення”, – зазначив адвокат.

Незаконний “Верховний суд Криму” не взяв до уваги жодного доводу Курбедінова та залишив рішення підконтрольного Кремлю “Київського райсуду” без змін.

Нагадаємо, Зеврі Абсеїтова, Ремзі Меметова, Рустема Абільтарова і Енвера Мамутова затримали 12 травня 2016 року після серії обшуків у Бахчисараї. Російські силовики звинувачують їх в участі в організації “Хізб ут-Тахрір”, яку на території РФ визнали терористичною.

Захисники заарештованих і засуджених у “справі Хізб ут-Тахрір” кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані в цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

Як відомо, мешканці окупованої території перебувають під захистом Женевських конвенцій, які забороняють, зокрема, їхнє переміщення на території держави-окупанта чи за кордон. Правозахисники Регіонального центру з прав людини називають такі дії воєнним злочином і закликають мешканців Криму надсилати матеріали, які підтверджують цей воєнний злочин з боку Російської Федерації та окупаційної адміністрації півострова.
 
Вони просять надсилати копії підтверджувальних документів, фото- й відеоматеріалів на електронну адресу Регіонального центру прав людини (rchr.sev@gmail.com). Правозахисники гарантують конфіденційність і запевняють, що такі докази допоможуть їм у притягненні до відповідальності організаторів міжнародних злочинів у Криму в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter