Парламентський комітет асоціації Україна-ЄС закликав скасувати е-декларації для активістів
Парламентський комітет асоціації ЄС-Україна закликає Верховну Раду скасувати положення про електронні декларації для громадських організацій.
Про це йдеться в заяві, ухваленій комітетом на засіданні, яке відбулося 18-19 квітня у Страсбурзі, повідомляє “Українська правда”.
“Шкодуємо, що український парламент не прийняв законів, які скасовують вимоги про електронне декларування для активістів громадянського суспільства, які працюють у сфері боротьби з корупцією; закликаємо негайно вжити необхідних заходів для його скасування”, – йдеться у заяві.
Також у документі відзначається відсутність прогресу у перевірці електронних декларацій Національним агентством з запобігання корупції.
Нагадаємо, 3 квітня у парламенті вкотре провалили голосування за законопроекти, які передбачають скасування чи відтермінування процедури декларування статків антикорупційними активістами.
У липні 2017 року цю ініціативу запровадив президент України Петро Порошенко. Внесені ним законопроекти передбачали посилення звітності неприбуткових організацій, зокрема за освоєння міжнародної грошової допомоги, та відповідальності за помилки у таких звітах.
Низка громадських організацій, зокрема правозахисних, назвала норми цих законопроектів дискримінаційними.
16 березня 2018 року Венеціанська комісія спільно з БДІПЛ/ОБСЄ розкритикували ініціативу е-декларування для ГО і відзначили “надзвичайну важливість, щоб вимоги електронної декларації для антикорупційних активістів були скасовані до 1 квітня 2018 року”.
28 березня комісар ЄС Йоганнес Ган закликав Верховну Раду України повернутися до питання подання електронних декларацій громадськими активістами і якнайшвидше зняти це зобов’язання.