Допомога США Україні прямо залежатиме від проведених реформ – Блінкен
Державний секретар США Ентоні Блінкен наголосив на важливості боротьби з корупцією для подальшого просування реформ в Україні, зокрема судової.
Про це 6 травня він заявив на пресконференції за підсумками зустрічі з президентом Володимиром Зеленським у Києві.
Блінкен наголосив, що боротьба з корупцією є одним з найважливіших питань для українського народу та вирішальним для покращення його життя.
“Ми обговорили питання євроатлантичного шляху України, а також ту роботу, яку проводить країна для просування реформ і викорінення корупції. Ми говорили також про реформування інституцій. Є дуже багато сил, які виступають проти реформ і боротьби з корупцією. До них належать зовнішні сили, такі як Росія, та внутрішні – олігархи та потужні особи, які просувають власні інтереси незаконними методами”, – сказав Блінкен.
Водночас він наголосив, що Російська Федерація користається з розвиненої в Україні корупції, щоб досягти своїх цілей.
“Перед Україною стоять дві загрози – внутрішня корупція та олігархи, а також Російська Федерація. І корумповані сили, і російська агресія намагаються домогтись однакових цілей – відібрати в українського народу те, що належить йому за правом, – їхні рішення, можливість використовувати свої ресурси, територію, справедливість та розвиток майбутнього країни… Росія використовує корупцію в Україні та осіб, які допомагають їй просувати свої інтереси проти інтересу українського народу”, – додав він.
Ентоні Блінкен також зустрівся з представниками громадянського суспільства, бізнесу та антикорупційних органів.
Виконавча директорка Центру протидії корупції (ЦПР) Дар’я Келенюк, яка була на цій зустрічі, повідомила, що головне повідомлення американського держсекретаря полягало в тому, що рівень та якість підтримки України від США прямо залежить від рівня проведення реформ у галузі доброго врядування та антикорупції. І маркером рівня проведення реформ є МВФ.
За її словами, для США визначальним також буде судова реформа, успішність якої залежатиме від рівня залучення незалежних міжнародних експертів до очищення органів суддівського самоврядування.